TworzymyGłos Regionu

Falstart na inaugurację

Sobota, 10 sierpnia 2019 o 22:02, aktualizacja Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 14:34, autor: 0

Od porażki sezon 2019/2020 rozpoczęli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół uległ na wyjeździe Pogoni Nowe Skalmierzyce 2:4.

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się obiecująco dla przyjezdnych. Już w 12 worek z bramkami rozwiązał Piotr Sarbinowski. Dwie minuty później na tablicy wyników ponownie widniał rezultat remisowy. Do wyrównania doprowadził bowiem Marcin Lis. Na domiar złego gospodarze poszli za ciosem i zdobyli drugiego gola. Jednak na przerwę obie ekipy schodził przy stanie 2:2. Bramkę dla Stainer Polonii zdobył bowiem Jakub Rerak.

W drugiej połowie gole zdobywali już tylko gospodarze. Na ponowne prowadzenie Pogoń wyszła w 54 minucie za sprawą Pawła Korczaka. Cztery minuty później miejscowi byli już dwa kroki przed polonistami. Na 4:2 podwyższył Dawid Kuczyński. Podopieczni Jędrzeja Kędziory próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania. Jednak mimo kilku okazji do zdobycia gola wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu ze zdobycia trzech cennych punktów cieszyli się biało-niebiescy.

Kolejne ligowe spotkanie na polonistów czeka już w najbliższy czwartek. Nasz zespół wybierze się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z tamtejszą Centrą.

Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:2 Stainer Polonia Leszno
12 min - Piotr Sarbinowski 0:1
15 min - Marcin Lis 1:1
22 min - Tomasz Kaczmarek 2:1
43 min - Jakub Rerak 2:2
54 min - Paweł Korczak 3:2
58 min - Dawid Kuczyński 4:2

źródło: fan page Stainer Polonii Leszno na facebooku