TworzymyGłos Regionu

Historyczny medal mistrzostw Europy

Czwartek, 16 sierpnia 2018 o 11:55, aktualizacja Środa, 29 sierpnia 2018 o 10:23, autor: 0

Wielkim sukcesem zakończył się udział reprezentantów UKS Roszady Lipno w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych w Wilnie. Pierwszym od dziewięciu lat mistrzem został Amadeusz Zyber-Moszak, a medale z innych kruszców przywieźli też jego koledzy.

W kadrze Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych znalazło się czterech zawodników UKS Roszady Lipno: Amadeusz Zyber-Moszak, Mateusz Wysokliński, Sebastian Wieczorek i Tomasz Urbańczyk. Najmłodszy w tym gronie, Mateusz Wysokliński, wywalczył srebrny medal w kategorii do 10 lat, natomiast złoto w grze długiej, wśród zawodników do 13 lat, zdobył Amadeusz Zyber-Moszak. To osiągnięcie jest pierwszym od dziewięciu lat złotym medalem młodzieżowych mistrzostw Europy dla Polski. Starsi koledzy także zaprezentowali się znakomicie, Sebastiana Wieczorka sklasyfikowano na trzecim miejscu w konkursie kombinacji w kategorii do 16 lat, a Tomasz Urbańczyk zajął w tej samej kategorii wiekowej 9 miejsce. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(olek/foto: gmina Lipno)