TworzymyGłos Regionu

Integracje Rodzinne - podwójna moc atrakcji (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 07 grudnia 2021 o 13:46, autor: 0 768
Integracje Rodzinne - podwójna moc atrakcji (ZAPOWIEDŹ)

Zapraszamy na Integracje Rodzinne, które odbędą się 12 grudnia (niedziela) w dawnej synagodze, przy ulicy G. Narutowicza 31. Tym razem, wydarzenie zostało podzielone na dwie części.

Godzina 15.00 – Promocja książeczki edukacyjnej "Bystre Oczko. Odkrywaj Leszno z Muzeum"

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na promocję książeczki edukacyjnej pt. „Bystre oczko. Odkrywaj Leszno z Muzeum”. Dzięki publikacji czytelnik pozna zasady uważnego spaceru i odkryje historię Leszna. W tej wędrówce pomocne będzie siedem eksponatów muzealnych oraz edukacyjne zadania, krzyżówki, rebusy i kolorowanki. Na uczestników czekają książeczki i rodzinna zabawa.

Zadanie „Bystre Oczko. Odkrywaj Leszno z Muzeum” zrealizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie dofinansowano przez Miasto Leszno oraz „BUD-DOM” A. M. Stanek Spółka Jawna oraz „TECHBUD” Zakład Wykonawstwa i Obsługi Technicznej Budownictwa

Godzina 16.00 – Warsztaty tkackie, w ramach odkrywania kulis konserwacji zabytkowych tkanin

W zbiorach Muzeum Okręgowego w Lesznie znajdują się siedemnastowieczne i osiemnastowieczne tkaniny, oraz obrusy, które kiedyś stanowiły wyposażenie kościoła świętego Jana, należącego do braci czeskich. Wykonane z tkanin jedwabnych lub lnianych, zdobione aplikacjami, haftem i koronką były ozdobą świątyni. Dzisiaj są niezwykle cennymi eksponatami w kolekcji muzeum. W ubiegłym roku został poddany konserwacji obrus z ok. 1615 roku udekorowany przedstawieniem Baranka Paschalnego. W tym roku, dzięki dofinansowaniu, poddane konserwacji zostały: niezwykle cenny obrus haftowany dwustronnie złotą metalowa nicią oraz welon do nakrywania kielichów.  Zostaną one zaprezentowane na nowej wystawie stałej poświęconej historii Leszna pt. „Na styku światów”.

Aby jeszcze lepiej przyjrzeć się tkaninom, poznać ich historię oraz rodzaje tkanin, z jakich zostały wykonane, zapraszamy na warsztaty dla rodzin. Po krótkiej prelekcji każdy z uczestników będzie mógł pobawić się w dawnego rzemieślnika podczas warsztatów tkackich.

Konserwację tkanin dofinansowano w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Wspieranie działań muzealnych”

Wstęp na spotkania jest wolny. Ilość miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w zajęciach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 65 529 61 40 wew. 27.

(Muzeum Okręgowe w Lesznie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock