Janusz Centka z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 o 17:10, aktualizacja Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 o 17:31, autor: 0

Zakończyły się szybowcowe Mistrzowstwa Polski, które w tym roku odbywały się w Lesznie. W krajowym czempionacie
z bardzo dobrej strony zaprezentował się Janusz Centka. Reprezentant Aeroklubu Leszczyńskiego zdobył brązowy medal w klasie otwartej.

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała organizatorów oraz zawodników. W ciągu 9 dni udało się rozegrać zaledwie 5 konkurencji.

Mistrzostwa Polski w klasie otwartej zdominowali zawodnicy Aeroklubu Włocławskiego. Złoto trafiło w ręce Łukasza Wójcika, natomiast srebro wywalczył Tomasz Dul. Na najniższym stopniu podium stanął Janusz Centka reprezentujący Aeroklub Leszczyński. Kolejny z leszczyńskich pilotów Marius Vinny był piąty, Andrzej Śmielkiewicz zajął 12., zaś Paweł Wojciechowski 16. miejsce.

Miejscowi szybownicy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w pozostałych dwóch konkurencjach rozgrywanych równocześnie z krajowym czempionatem. W zawodach Leszno Cup zwyciężył Maciej Adamski, zaś w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych w klasie standard B Mikołaj Zdun był drugi, Tomasz Krok trzeci, zaś Stanisław Wujczak czwarty, w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Paweł Głowacki zajął 7 miejsce i Robert Walachowski 10 miejsce.