Jest wygrana, ale...

Niedziela, 04 sierpnia 2019 o 16:53, aktualizacja Piątek, 16 sierpnia 2019 o 11:24, autor: 0

Ostatni sparing przed rozpoczynającymi się w sobotę rozgrywkami IV ligi mają za sobą piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół pokonał MTS Pawłowice 1:0.

Wielu sympatyków piłki nożnej z Leszna spodziewało się wysokiego zwycięstwa biało-czerwonych. Tak się jednak nie stało, ponieważ rywale z Pawłowic postawili twarde warunki.

W sobotnim spotkaniu obu ekipom brakowało skuteczności. Leszczynianie co prawda dyktowali warunki na boisku, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w drugich 45 minutach przełamali się gospodarze. Wynik na 1:0 dla Stainer Polonii ustalił Kacper Brodziak.

Meczem z zespołem z A klasy podopieczni Jędrzeja Kędziory zakończyli okres przygotowawczy do rozpoczynającego się w najbliższą sobotę sezonu ligowego. We wcześniejszych spotkaniach pokonali Orła Szlichtyngowa (11:0), Dąb Boguszyn(2:0) oraz Chrobrego II Głogów (3:0). Lepsi od polonistów okazali się jedynie gracze drugiego zespołu Zagłębia Lubin (0:2).

Na inaugurację rozgrywek Stainer Polonia wybierze się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z tamtejszą Pogonią. Początek spotkania otwierającego sezon 2019/2020 zaplanowano na sobotę 10 sierpnia na godzinę 11.

źródło: fan page Stainer Polonii Leszno na facebooku