TworzymyGłos Regionu

Kolorowe Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek za nami

Sobota, 28 kwietnia 2018 o 16:30, aktualizacja Piątek, 04 maja 2018 o 13:40, autor: 24
Kolorowe Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek za nami

Przez dwa dni (28 i 29 kwietnia) odbywały się we Wschowie wyjątkowe i kolorowe Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek. Łącznie wystartowalo około 840 uczestniczek. Przyznano już medale, nominacje do Mistrzostw Polski, a emocje zapewne wciąż jeszcze są żywe wśród uczestników turnieju. Dlatego zachęcamy do przejrzenia obszernej galerii zdjęć oraz materiałów filmowych, na których można obejrzeć dwudniowe zmagania mażoretek.

Wschowa już na dobre stała się domem Mistrzostw Polski Zachodniej Mażoretek. Doskonała baza sportowa i świetna organizacja stały się podwalinami pod markę jaką wschowskie zawody wyrobiły sobie w całym kraju. W tym roku organizatorzy powrócili do wydarzenia jakie pierwszy raz miało miejsce trzy lata temu.
- Chcieliśmy żeby mieszkańcy naszego miasta zwrócili większą uwagę na to jak kolorowe zawody odbywają się we Wschowie. Dlatego tak jak trzy lata temu nasze mistrzostwa rozpoczęły się paradą ulicami miasta, która wyruszyła z rynku - mówił Paweł Grygiel, prezes Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej.
Plan zwrócenia uwagi na zawody przyniósł oczekiwany skutek, ulice miasta zabarwiły się tysiącami kolorów i radosnym tańcem, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy stowarzyszeniu. Po dojściu na halę rozpoczęła się część oficjalna, z wciągnięciem flagi międzynarodowej organizacji i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po przywitaniu zgromadzonym gości głos zabrał wicestarosta powiatu wschowskiego Wojciech Kuryłło, który doceniał prace organizatorów i rangę zawodów.
- Szanowni państwo witam bardzo serdecznie we Wschowie, w powiecie wschowskim. To dla nas wielki zaszczyt gościć państwa i organizować Mistrzostwa Polski. Panie prezesie dziękuje panu za wszystkie działania stowarzyszenia, za to, że mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać. Za pana pośrednictwem chciałbym podziękować całemu zarządowi stowarzyszenia i wszystkim jego członkom, za to że podejmujecie trud organizacji tak dużej imprezy, bo zdajemy sobie sprawę ile wysiłku i pracy musiało to państwa kosztować - mówił wicestarosta. - Dziękujemy za to, że w tak wspaniały sposób promujecie Wschowę i powiat wschowski na arenie krajowej i międzynarodowej. Wszystkim zawodniczkom życzę powodzenia i udanej zabawy, tak abyście miło wspominali pobyt w naszym mieście i powiecie.
Jak podkreślał Paweł Grygiel organizacja tak dużych zawodów to nie tylko zasługa stowarzyszenia.
- Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich, nasze stowarzyszenie oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Ale tak naprawdę zawody nie odbyłby się bez rzeszy osób, które nam pomagają - wyjaśniał prezes. - Dziękuje bardzo rodzicom naszych mażoretek, członkom stowarzyszenia, na czele z panią Kamilą Rzepielą - Drgas, która odpowiadała za kontakt z wszystkimi grupami i tworzyła program zawodów. Nie sposób wymienić wszystkich, ale bardzo bym chciał każdemu podziękować.

Wyniki we wszystkich konkurencjach dostępne są tutaj. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim prezentującym się podczas zawodów. Szczególne uznanie należy się organizatorom, którzy nie szczędzili swoich sił by mistrzostwa przebiegły sprawnie. Na kolejne mistrzostwa zapraszamy już za rok.

(olek/ foto: martyna)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

avatar

avatar
~mieszkaniec
28.04.2018 16:48

A my mieszkańcy tego osiedla panie wicestarosto i wam burmistrzowie dziękujemy za wzorowe przygotowanie parkingu dla autokarów i licznej grupy samochodów . Zryto dokładnie co jeszcze ostało się po ostatniej zimie .

avatar
~qwerty
29.04.2018 22:37

Najlepiej nic nie robić. Położyć poduszkę no parapecie i obserwować do czego się tu jeszcze przyp.......

avatar
~Organizator
30.04.2018 08:52

Samochody były na terenie Gimnazjum ale tak najlepiej tylko krytykować. Prazgnę zauważyć że tylko ta impreza promuje naszą wspaniała Wschowę na terenie na terenie Polski i poza nią. Jak rozmówca "mieszkaniec" jest taki ekologiczny zapraszam do kupna domu na wsi zakupu kilku hektarów ziemi no i oczywiście podziwiania swojego dzieła - zielonej trawki. Niestety tylko w tym miejscu można logistycznie ogarną taką imprezę ponad 800 osób występujących.

avatar
~:)
29.04.2018 23:17

Świetna impreza!

avatar
~Xxx
30.04.2018 09:34

Wschowa jest WIELKA i piekna .Potrzeba nam wiecej takich ludzi co nie boja sie pokazac swiatu jej potencjal.Cała energia tkwi w zgodnym dzialaniu i docenieniu młodzieży. Gratulacje dla młodzieży. Organizatorow i ZW za transmisję

avatar
~do Organizatora
30.04.2018 10:31

Piszesz głupoty a na głupoty trudno dać racjonalną odpowiedz . Samochody wszystkie stały na terenie Gimnazjum ? , a autokary w podziemnym garażu . No i gitara tak trzymać organizacja parkingu świetna . I jeszcze jedno odwal się od naszych domów bo jeszcze tego brakuje żeby taki ktoś jak ty decydował gdzie mamy mieszkać . Poza tym jest tu teren oznakowany taką dużą prostokątną tablicą w kolorze niebieskim , jak masz pojęcie o tym znaku drogowym to powinieneś wiedzieć że parkowanie może odbywać się tam tylko gdzie jest wyznaczony parking a nie gdzie kto chce na poboczu . Jak mówimy o promocji to przestrzegajmy prawa o ruchu drogowym .

avatar
~:)
30.04.2018 14:05

Autokary musiały podjechać by wysadzić uczestników z rekwizytami, później kierowane były na wyznaczony parking przy Intermarche. Pewnie jakiś biedny zabłąkany kierowca nie dostosował się do ustaleń organizatorów, nie jest to chyba powód by całą imprezę krytykować przez jakiegoś kierowcę, należało jemu zwrucić uwagę by odjechał.

avatar
~Zniesmaczony
01.05.2018 20:48

Czytaj ze zrozumieniem Organizator pisał o samochodach a nie autobusach które miły parking zamykany bricomarche a kierowcy nie stosujący się mogli dostać mandat oczywiście jak by uprzejmie ktoś doniósł. Cała dyskusja jest żenująca. Proponuje za rok zostawić auta i autobusy w Głogowie a może w Lesznie i niech uczestnicy mistrzostw przyjdą na piechotę może trawa nie ucierpi hahaha

avatar
~do ~:)
30.04.2018 15:06

Po pierwsze czy byłeś i widziałeś te autokary przy Intermarche ? . To jest zasadnicze pytanie ? . Po drugie nie dyskutuję z kimś kto albo jest ślepy albo tnie głupa , i niech na tym pytaniu się skończy dyskusja z kimś mocno upośledzonym !.

avatar
~~:)
30.04.2018 15:13

Nie jeden kierowca a wszyscy czterech kierowców stali przy wejściu do szkoły oraz busy . Szkoda że organizator nie wyszedł na zewnątrz posłuchać ludzi którzy przechodzili a raczej przeciskali się między samochodami i autokarami z wózkami z dziećmi .

avatar
~kolo
30.04.2018 18:35

Tak. Stały autokary koło Bricomarche. Byłem widziałem

avatar
~do koło
30.04.2018 19:57

Stały przy Bricomarche i stały przy Gimnazjum tak w sobotę i w niedzielę . Tarasowały przejazd koło tego Gimnazjum .

avatar
~kolo
30.04.2018 22:44

To była odpowiedź do "~do". Zadał pytanie dostał odpowiedź. Wypowiadał się jakby wszystko wiedział, a to nie prawda.

avatar
~Mieszkaniec
30.04.2018 21:38

Zamiast się cieszyć, że cokolwiek się dzieje na tej prowincji, Wschowianie oczywiście narzekają. Brawo dla Was! Impreza bardzo interesująca, nawet kosztem kawałka zieleni..

avatar
~do Mieszkańca
30.04.2018 23:25

Tej mieszkaniec a czytać ze zrozumieniem umiesz ? . Widzę że masz kłopoty z pojmowaniem rzeczywistości ! . Gdzie to jest napisane że impreza była zła . Tu piszą że organizacja parkingu była zła ponieważ autokary tarasowały pobocza drogi i parking dla samochodów osobowych . Tyle i aż tyle, tak trudno zrozumieć o co tu chodzi . Czytaj jeden z drugim ze zrozumieniem jak chcesz dyskutować i trzeba było jeszcze być na tej imprezie bo mam wrażenie że ci " mądrzy " nie widzieli tej imprezy i tego co wokół niej się działo .

avatar
~O)
30.04.2018 21:41

Jak ktoś wybrał sobie miejsce do mieszkania przy szkole z dużą halą, musiał liczyć się z tym, że czasem mogą tam odbywać się imprezy! Jak ktoś potrzebuje ciszy to proponuję leśniczówkę! A takim co mieli problem z przeciekaniem się, proponuję pojeździć po Poznaniu albo Warszawie!

avatar
~do ~O)
30.04.2018 23:15

Jakiś ty mądry ? . Najlepiej sam sobie rady dawaj i zacznij od siebie .

avatar
~do Oj
01.05.2018 09:43

Myślę że na szczyty swojej mądrości jeszcze nie wszedłeś ! . A pomyślałeś o " przeciekaniu " w Tokio i Nowym Jorkiem ? . Tam dopiero mają problem z tym " przeciekaniem " . O co tobie chodzi ? , bo za cholerę nie pojmuję twojej logiki ? . Gdzie tu odniesienie do naszej sytuacji . Może tobie chodzi o Saharę ? , tam nie ma przecieków .

avatar
~Style
01.05.2018 21:27

Konkurs świetny i dobrze zorganizowany natomiast brak wentylacji/klimatyzacji na sali daje się we znaki zarówno uczestnikom jak i widowni. Ciezko jest w takich warunkach wysiedzieć i noc dopingowac wszystkich tancerzy.

avatar
~Osiedle celebrytów
02.05.2018 22:15

I wszystko jasne ponarzekać trochę trzeba . Wózkiem ciężko było przejechać? Tam zawsze jest ciężko . To nie wina organizatorów , tylko miasta że nie potrafi wybudować dróg i chodników na Tak dużym osiedlu.

avatar
~pan
05.05.2018 21:16

Celebryci z Zacisza

avatar
~MAG.
20.05.2018 17:00

Nasze dziewczynki są wicemistrzyniami Polski.

avatar
~FilipFilip
23.05.2018 09:50

Prosze nie wyolbrzymiac!!!... Nie bylo az takich problemow z przejazdem kolo gimnazjum . A to zebylo tam duzo ludzi na chodniku , to chyba normalna rzecz przy imprezie na taka skale!!!! Najlepiej to zamknac Wschowe dla przyjezdnych, zabic okna dechami i siedziec w domu PRAWDA?!?!. To tak jak narzekac na dni Wschowy ze na placu Kosynierow za duzo ludzi... TRZEBA BYLO SIE NA WSI BUDOWAC A NIE W MIESCIE JAK WSZYSTKO PANSTWU PRZESZKADZA

avatar
~Filip
23.05.2018 09:57

ODWOLAC DNI WSCHOWY!!!!! Bo cala zielen na Placu Kosynierow zniszcza!!!!!!... zrobmy referendum... chronic zielen na Placu Kosynierow przed najezdzcami z Poludnia!!!!! Odwolac Dni wschowy bo Wasze psy I koty nie beda mialy swiezej trawki do obsrania I oblania :-)...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock