Koszykarski pogrom w Rydzynie

Rycerze Rydzyna 121:54 Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Niedziela, 14 lutego 2021 o 13:11, autor: 0

Po osiemnaste w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli koszykarze Rycerzy Rydzyna. Podopieczni Jędrzeja Jankowiaka rozgromili przed własną publicznością Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 121:54

W pojedynku z ostatnią w lidze Stalą trener Jankowiak mógł nieco poeksperymentować. Stąd inna pierwsza piątka, w której znaleźli się m. in. Bartosz Kin i Adam Nawrocki. Nie przeszkodziło to jednak Rycerzom doskonale wejść w mecz. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 35:13.

Jeszcze lepiej wynik z perspektywy Rycerzy wyglądał po drugim rozdaniu. Miejscowi przez 20 minut gry uzbierali bowiem 61 punktów, natomiast ostrowianie ledwie 22.

W takiej sytuacji trzecia i czwarta kwarta były już tylko formalnością. Wyniki 35:15 i 25:17 sprawiły, że w ostatecznym rozrachunku ekipa z Rydzyny zwyciężyła ostatecznie 121:54.

Rycerze Rydzyna 121: 54 Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wlkp. (35:13, 26:9, 35:15, 25:17)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Kamil Chanas 21, Maciej Krówczyński 15, Dawid Bręk 13, Gerard Świerczyk 13, Szymon Milczyński 11, Adam Nawrocki 10, Kamil Łukanus 10, Mateusz Bręk 9, Bartosz Kin 9, Jeremiasz Domagała 5, Filip Zacharski 3, Maciej Rostalski 2