Koszykarze szukali formy nad morzem

Energa Kotwica Kołobrzeg 89:76 Timeout Polonia Leszno

Poniedziałek, 28 października 2019 o 18:55, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:16, autor: 0

W miniony weekend grali koszykarze Timeout Polonii Leszno. Niestety leszczynianie zanotowali czwartą w tym sezonie porażkę przegrywając z Energą Kotwicą Kołobrzeg 76:89.

Poloniści wybrali się do Kołobrzegu na mecz z tamtejszą Energą Kotwicą. Niestety faworyzowana ekipa z Leszna już po pierwszej kwarcie musiała odrabiać straty. Sztuka ta podopiecznym Radosława Hyżego powiodła się już po czterech minutach drugiego rozdania. Jednak to miejscowi do szatni schodzili przy prowadzeniu 46:37.

Trzecią kwartę biało-czerwoni zwyciężyli 23:19, co sprawiło, że prowadzenie Energi Kotwicy spadło do zaledwie pięciu "oczek". Losy spotkania gospodarze na swoją stronę rozstrzygnęli w IV odsłonie. Po trafieniu za trzy Bartosza Wróbla Czarodzieje z Wydm prowadzili już 79:65. Ostatecznie zespół z nad morza zwyciężył 89:76, odnosząc tym samym drugą w tym sezonie wygraną.

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Radosław Trubacz 19, Hubert Pabian 15, Filip Dylewicz 13, Stanferd Sanny i Szymon Milczyński po 8, Kamil Chanas 6, Nikodem Sirijatowicz 5, Robert Skibniewski 2.

Energa Kotwica Kołobrzeg 89:76 Timeout Polonia 1912 Leszno (28:18, 18:19, 19:23, 24:16)

źródło: pzkosz.pl