Kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa

Pompax Tęcza Leszno 90:49 AZS Włocławek

Poniedziałek, 11 listopada 2019 o 14:41, autor: 0

Goryczy porażki w tym sezonie nie zaznały jeszcze koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Podopieczne Krzysztofa Zajca wygrały czwarte z rzędu spotkanie pokonując przed włąsna publicznością AZS Włocławek 90:49.

Karty w niedzielnym spotkaniu rozdane zostały już w pierwszej kwarcie. Nie mające problemów ze skutecznością leszczynianki inauguracyjną partię zwyciężyły 30:9. Kolejne 30 "oczek" do swojego dorobku miejscowe dorzuciły w drugim rozdaniu. Nieco lepiej w drugiej kwarcie zagrały też włocławianki, jednak do przerwy obie ekipy dzieliła przepaść. Miejscowe prowadziły bowiem 60:29.

W trzeciej kwarcie strzelecka niemoc dopadła obie ekipy. Zarówno włocławianki jaki i leszczynianki zakończyły ją z jednocyfrowym wynikiem. Ostatnia odsłona niedzielnego spotkania nie miała już prawa odwrócić losów rywalizacji. Miejscowe zwyciężyły nieznacznie (21:17). Jednak w całym spotkaniu okazały się zdecydowanie lepsze od przeciwniczek z Włocławka wygrywając 90:49.

Punkty dla Tęczy zdobyły: 18 Hołtyn, po 10 Pietrzak, Plucińska i Skrzypczak, 9 Arczewska, po 7 Targosz i Walentowska, po 6 Brambor i Franckowiak, 3 Raczyńska, Duda i Kowalska 2.

Pompax Tęcza Leszno 90:49 AZS Włocławek (30:9, 30:17, 9:6, 21:17)

źródło: fan page Tęczy Leszno na facebooku