KS Opatówek odprawili z kwitkiem

Sobota, 21 września 2019 o 16:47, aktualizacja Wtorek, 08 października 2019 o 19:29, autor: 0

Po raz piąty z ligoweg zwycięstwa cieszyli się piłkarze Stainer Polonii Leszno.  Nasz zespół przed własną publicznością pokonał KS Opatówek 2:0.

Jeszcze w środę leszczynianie rywalizowali na wyjeździe z Obrą 1912 Kościan. Po wygranej w derbach regionu podopieczni Jędrzeja Kędziory chcieli podtrzymać dobrą passę w spotkaniu przeciwko ekipie z Opatówka.

Już w 3 minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie. Gola na 1:0 zdobył Wojciech Bzdęga. Ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców jeszcze przed przerwą kierując piłkę do siatki z kilku metrów. Przyjezdni kontakt bramkowy z naszym zespołem mogli złapać jeszcze w pierwszej połowie. Jednak po strzale jednego z zawodników KS-u Opatówek piłka zamiast do siatki trafiła w słupek.

W drugiej połowie goście zmarnowali rzut karny. Swoje okazje mieli również poloniści, a dokładniej Artur Krawczyk, który tym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Problemy ze skutecznością przeciwników oraz dobra postawa Wojciecha Bzdęgi pozwoliły Polonii sięgnąć po komplet punktów, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Już w kolejny weekend Stainer Polonia o kolejne ligowe punkty powalczy w Międzychodzie z tamtejszą Wartą.

Stainer Polonia Leszno 2:0 KS Opatówek
3 min - Wojciech Bzdęga 1:0
27 min - Wojciech Bzdęga 2:0

źródło: fan page Stainer Polonii Leszno na facebooku