Kubera drugim juniorem w kraju

Piątek, 16 sierpnia 2019 o 13:11, aktualizacja Poniedziałek, 02 września 2019 o 18:11, autor: 0

Na torze w Tarnowie odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Srebro w całych zawodach wywalczył Dominik Kubera.

Junior Fogo Unii Leszno miał ogromną szansę na złoto. Fazę zasadniczą Kubera zakończył podobnie jak Wiktor Lampart i Jakub Miśkowiak z dorobkiem 13 punktów. Takie rozstrzygnięcia oznaczały, że o tytule mistrzowskim zadecyduje wyścig dodatkowy. W nim najlepszy okazał się młodzieżowiec forBet Włókniarza Częstochowa sięgając tym samym po miano najlepszego juniora w kraju. Drugi do mety przyjechał Kubera, a trzeci Lampart, który tym samym stanął na najniższym stopniu podium.

W czwartkowych zawodach wystartował też inny reprezentant leszczyńskich Byków Bartosz Smektała. Popularny "Smyk" ostatecznie zdobył 10 punktów co wystarczyło do zajęcia 5 lokaty w całym turnieju. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został kolejny z faworytów całej imprezy Maksym Drabik. Warto wspomnieć, że dla obu wyżej wymienionych zawodników była to ostatnia szansa na złoto MIMP. Zarówno Smektała jak i Drabik kończą w tym sezonie wiek juniora.