TworzymyGłos Regionu

Kubera wjechał do finałów IMŚJ

Sobota, 25 maja 2019 o 19:25, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2019 o 15:21, autor: 0

W sobotę rozegrano trzy rundy kwalifikacyjne. W Stralsund awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów wywalczył Dominik Kubera.

Leszczynianin w całych zawodach zajął drugie miejsce. Najlepszy okazał się natomiast Frederik Jakobsen, który w biegu dodatkowym pokonał właśnie Kuberę. Na trzecim stopniu podium uplasował się natomiast Nick Skorja. Ostatnie, premiowane awansem miejsce zajął Tim Sorensen z Danii.

Z awansu do finałów w czeskich Pardubicach cieszył się inny Polak - Maksym Drabik. Reprezentujący na co dzień barwy Betardu Sparty Wrocław junior stanął na najniższym stopniu podium. Z dorobkiem 14 punktów zwyciężył Jonas Jeppesen. Drugie miejsce przypadło w udziale Brytyjczykowi Robertowi Lambertowi. Z awansu mógł cieszyć się również reprezentant gospodarzy Jan Kvech.

W Krakowie z wygrał Rosjanin Gleb Czugunow. W stolicy Małopolski awans wywalczyli dwaj Polacy. Drugi był Wiktor Lampart, a czwarty Rafał Karczmarz. Biało-czerwonych przedzielił trzeci w całych zawodach Duńczyk Patrick Hansen.

Do dwunastki, która wywalczyła awans dołączy jeszcze trzech zawodników, którym tzw. dzikie karty przyznadzą organizatorzy.