TworzymyGłos Regionu

Lepsi od Ostrovii

Sobota, 31 sierpnia 2019 o 17:32, aktualizacja Wtorek, 17 września 2019 o 14:14, autor: 0

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością pokonał Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. 2:0.

Świetne wejście w mecz zanotowali gospodarze. Już w 12 minucie poloniści wyszli na prowadzenie po trafieniu Eryka Morysona. Pomocnik Stainer Polonii w dalszej fazie spotkania potwierdził, że oprócz strzelania bramek potrafi także poszukać lepiej ustawionych kolegów. W 36 minucie wyłożył piłkę Karolowi Smole, który dopełnił formalności i podwyższył rezultat meczu na 2:0.

W drugich 45 minutach goście zaledwie raz na poważnie zagrozili leszczynianom. Na wysokości zadania stanął jednak debiutujący w bramce Stainer Polonii Mikołaj Sroczyński. Więcej okazji na podwyższenie rezultatu mieli miejscowi. Swoje strzeleckie szanse marnowali jednak Wojciech Bzdęga i wprowadzony po przerwie Artur Krawczyk, przez co wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Dzięki wygranej mająca 10 "oczek" na koncie ekipa z Leszna awansowała na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Na przeciwnym biegunie znajdują się piłkarze Ostrovii. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów przegrywając wszystkie pięć spotkań.

Już w najbliższą sobotę podopieczni Jędrzeja Kędziory udadzą się do Trzcianki na konfrontację z tamtejszym Lubuszaninem.

Stainer Polonia Leszno 2:0 Ostrovia Ostrów Wielkopolski