LKS Szawer Leszno najlepszą drużyną w kraju

Poniedziałek, 14 października 2019 o 19:36, aktualizacja Środa, 27 listopada 2019 o 20:23, autor: 0

Po raz jedenasty w historii LKS Szawer Leszno zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W decydującym o tytule spotkaniu nasz zespół pokonał Śląsk Świętochłowice.

Leszczynianie po czterech gonitwach niedzielnego spotkania prowadzili 23:17. W pięciu kolejnych wyścigach odnotowaliśmy remisy, które do upragnionego tytułu przybliżały podopiecznych Damiana Woźnego. Status Quo przerwał dopiero wyścig 10 wygrany przez gospodarzy podwójnie. Przyjezdnym w kolejnym biegu udało się nieco zniwelować straty, jednak przed wyścigami nominowanymi nasz zespół był już praktycznie pewny zwycięstwa w całym spotkaniu.

Ostatecznie LKS Szawer Leszno zwyciężył 87:72 pieczętując w ten sposób zdobycie jedenastego w historii tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

Warto zaznaczyć, że najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach miejscowych był aktualny Mistrz Świata Ben Mould, który zdobył 17 punktów. Dla przyjezdnych 14 "oczek" wywalczył brązowy medalista światowego czempionatu Dawid Bas.