Mistrzowie szkoły w królewskiej grze

Poniedziałek, 21 maja 2018 o 14:21, aktualizacja Czwartek, 24 maja 2018 o 12:46, autor: 0

Wyjątkowy turniej rozegrany został w sobotę, 19 maja, w Szkole podstawowej w Dąbczu. Na tą wyjątkowość złożył się fakt, że uczniowie podjęli się rywalizacji w zmaganiach szachowych, a po drugie nie zmuszeni przyszli do szkoły w sobotę.

Nie od dzisiaj wiadomo, że szachy to gra jaką szczególnie upodobali sobie władcy w Europie, ale także świetny trening umysłu, w szczególności umiejętności logicznego myślenia. Zdając sobie sprawę z tych przymiotów nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dąbczu postanowili wyłonić szachowego mistrza szkoły. Oczywiście nikt młodzieży nie rzucił na głęboką wodę bez przygotowania, bo okazją do rozegrania turnieju było podsumowania rocznej nauki gry w szachy. Do zmagań zgłosiło się 17 uczniów z klas od pierwszej do piątej. Pojedynki zajęły młodzieży kilka godzin, dlatego bardzo przydatne okazało się drugie śniadanie, które zostało dla nich specjalnie przygotowane. Ostatecznie po emocjonującym finale pierwszym szachowym mistrzem szkoły okazał się Mateusz Prałat z klasy IVb, wygrywając finałową potyczkę z Hanną Maćkowiak z klasy V. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Zuzanna Gieraś z IIIa, pokonując Filipa Rosika z Ib. Dzięki wsparciu inicjatywy przez Radę Rodziców zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, a każdy uczestnik pamiątkowy medal i dyplom.

(olek/ foto: SP Dąbcze)