Młode koszykarki już w półfinale Mistrzostw Polski

Poniedziałek, 03 maja 2021 o 16:49, aktualizacja Poniedziałek, 03 maja 2021 o 17:17, autor: 0

Awans do półfinału Mistrzostw Polski U17 wywalczyły koszykarki Pompax Tęczy Leszno. W decydującym o awansie spotkaniu tęczowe pokonały RMKS Rybnik 59:56.

Zmagania na turnieju w Rybniku podopieczne Macieja Krówczyńskiego rozpoczęły od zwycięstwa nad MUKS-em Piaseczno w stosunku 69:60. W kolejnym dniu rywalizacji młode zawodniczki z Leszna stanęły naprzeciw rówieśniczek z Łodzi. Niestety w pojedynku z ŁKS-em zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z centralnej Polski zwyciężając ostatecznie 61:42.

Niedzielna porażka spowodowała, że o "byś albo nie być" leszczynianek w półfinale MP zadecydować musiał mecz z rybniczankami. Nasze zawodniczki doskonale weszły w mecz i do przerwy prowadziły 31:22. Druga część spotkania należała jednak do gospodyń całego turnieju, które przed ostatnią kwartą traciły do Pompax Tęczy zaledwie jedno "oczko". W decydującym rozdaniu więcej zimnej krwi zachowały koszykarki z Leszna triumfując ostatecznie 59:56, pieczętując przy okazji awans do półfinału Mistrzostw Polski U17.