Nicoletta Dudziak Mistrzynią Świata Juniorek

Wtorek, 14 maja 2019 o 15:07, aktualizacja Piątek, 17 maja 2019 o 15:47, autor: 0

Fantastycznie dla leszczynianki Nicoletty Dudziak ułożyły się Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane w czeskich Rokycanach. Reprezentantka leszczyńskiej Polonii wspólnie z Nicolą Kobiór zwyciężyłą w rywalizacji tandemów.

Kulanie w Czechach leszczynianka rozpoczęła od rywalizacji drużynowej. Polki, wśród których wystąpiła również inna polonistka Angelika Ciszewska zajęły ostatecznie czwartą lokatę.

Brak medalu w drużynie Nicoletta powetowała sobie w rywalizacji tandemów. Wspólnie z Nicolą Kobiór z Polonii Łaziska Górne nasza zawodniczka sięgnęła po złoty medal w kategorii U-18 pokonując w finale reprezentantki Austrii.

Złoto duetu Dudziak - Kobiór nie był jedynym medalem, jaki nasi reprezentanci wywalczyli w Czechach. Z brązowymi krążkami do kraju wrócą również Jakub Cwojdziński i Szymon Kosz, którzy rywalizację w tandemach zakończyli na najniższym stopniu podium.