Nie było niespodzianki. Polacy w finale DMŚJ

Niedziela, 30 czerwca 2019 o 16:12, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 13:00, autor: 0

Problemów z awansem do finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów nie mieli reprezentanci Polski. Biało-czerwoni z dorobkiem 49 punktów okazali się najlepsi w półfinale w łotewskim Daugavpils.

Najskuteczniejsi w zespole prowadzonym przez Rafała Dobruckiego byli Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Juniorzy Fogo Unii Leszno zdobyli odpowiednio 13 i 15 punktów. Solidnie punktowali również dwaj pozostali Polacy. Dwanaście "oczek" do dorobku biało-czerwonych dorzucił Maksym Drabik, a 9 Wiktor Lampart.

Drugie miejsce w całych zawodach zajęli reprezentanci Łotwy (36 punktów). Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi żużlowcy z Niemiec (19 punktów). Na ostatnim miejscu zawody ukończyli Czesi, którzy zgromadzili 16 "oczek".

W finale, który zaplanowano na 12 lipca w Manchesterze oprócz gospodarzy Brytyjczyków wystartują również Polacy, Duńczycy oraz Australijczycy.