TworzymyGłos Regionu

Nie sprostali liderowi

Czarni Słupsk 90:84 Timeout Polonia 1912 Leszno

Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 19:20, aktualizacja Niedziela, 29 grudnia 2019 o 11:54, autor: 0

Z liderem I ligi w minioną sobotę mierzyli się koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół przegrał z Czarnymi Słupsk 84:90.

Po pierwszej kwarcie nasz zespół przegrywał z ekipą z nad morza 18:26. Jeszcze gorzej dla leszczynian wynik spotkania wyglądał po drugiej odsłonie. Skuteczni w ataku oraz agresywni w obronie gospodarze do przerwy prowadzili 48:33.

Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się podopieczni Radosława Hyżego. W połowie kwarty po trzech celnych rzutach wolnych Stanferda Sannego biało-czerwoni przegrywali zaledwie 46:52. Jednak po pół godzinie gry Czarni ponownie mieli na swoim koncie dwucyfrową przewagę. Ta gwałtownie wzrosła na początku czwartego rozdania. Miejscowi prowadzili bowiem 75:58. Na jeszcze jeden zryw polonistów stać było w samej końcówce. Na minutę przed końcową syreną prowadzenie zespołu Mantasa Cesnauskisa stopniało do zaledwie sześciu "oczek". Jednak dzięki punktom Adriana Kordalskiego i Patryka Pełki słupczanie spokojnie doholowali zwycięstwo do samego końca pokonując ostatecznie Timeout Polonię 90:84.

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Chanas 22, Sanny 16, Pabian 14, Milczyński 10, Sirijatowicz 9, Krawczyk 6, Trubacz 4 i Pruefer 3.

STK Czarni Słupsk 90:84 Timeout Polonia 1912 Leszno (26:18, 22:15, 17:22, 25:29)
źródło: pzkosz.pl