TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie zapominaj o tych 5 rzeczach w trakcie remontu

Poniedziałek, 14 marca 2022 o 19:40, autor: 0

Niezależnie od tego, czy należysz do grupy osób, które uwielbiają atmosferę remontu, czy wręcz przeciwnie — uważasz towarzyszący mu chaos, hałas i kurz za zło konieczne na drodze do pięknego wnętrza, prędzej czy później każdy dom, czy mieszkanie, będzie wymagało przynajmniej drobnego odświeżenia. Nawet stosunkowo niewielkie zmiany mogą być czasochłonne i kosztowne, a stworzenie spójnego planu staje się jeszcze bardziej skomplikowane w przypadku generalnego remontu. Warto więc wiedzieć jak podejść do tego zagadnienia, żeby zapewnić sprawny przebieg prac i ograniczyć ryzyko komplikacji do minimum. Właśnie w tym celu poniżej przedstawiamy naszą listę 5 rzeczy, o których warto pamiętać, planując remont.

Postaw na materiały wysokiej jakości

Wiele osób w poszukiwaniu oszczędności decyduje się na materiały niższej jakości, jest to jednak oszczędność tylko pozorna — niższa klasa produktów wykorzystanych do wykończenia wnętrza sprawia, że są one zdecydowanie mniej odporne na uszkodzenia, ale też na działanie czasu. W efekcie nawet jeżeli początkowo faktycznie wydasz mniej, w dłuższej perspektywie poniesiesz większy koszt, ponieważ poszczególne elementy będą wymagały wymiany zdecydowanie szybciej niż w przypadku rozwiązań z wyższej półki.

Świetnym przykładem są tutaj podłogi drewniane. Zarówno panele, jak i deski z litego drewna pozwalają na osiągnięcie podobnego efektu pod względem estetycznym, jednak inne ich cechy mogą znacznie się różnić. Jedną z podstawowych różnic jest to, że deski drewniane mogą podlegać renowacji, przez co zachowują piękny wygląd znacznie dłużej — zdecydowanie uzasadnia to ich wyższą cenę. Szukając wysokiej jakości materiałów podłogowych, warto szukać sprawdzonych dostawców, jak salon oferujący piękne podłogi i parkiety w Lesznie — Dębowy Młyn to bogata oferta, która zadowoli nawet najbardziej wymagających!

Zaplanuj prace w odpowiedniej kolejności

Poszczególne etapy remontu powinny następować po sobie, w przeciwnym razie podejmujesz zbędne ryzyko, które może skutkować dodatkowymi kosztami. Co to oznacza? Jeśli na przykład planujesz kucie podłogi, powinieneś zająć się tym przed malowaniem ścian — zajmując się tym w odwrotnej kolejności, ryzykujesz, że w trakcie prac świeża warstwa farby łatwo ulegnie zabrudzeniu i utraci swój blask. Właśnie dlatego remont warto planować przy wsparciu specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak efektywnie rozplanować różne rodzaje zadań, by całość projektu przebiegała spójnie.

Przygotuj się na dodatkowe wydatki

Remonty mają to do siebie, że są bardzo nieprzewidywalne — niezależnie od tego, jak szczegółowo zaplanujesz swój budżet, zawsze pojawi się jakiś dodatkowy element, który będzie wymagał Twojej uwagi i pieniędzy. Dlatego warto już na starcie stworzyć sobie pewnego rodzaju fundusz na czarną godzinę, najlepiej w wysokości 5-10% przewidywanego kosztu remontu, który pozwoli na pokrycie większości pilnych wydatków. Oczywiście może zdarzyć się też tak, że odłożone środki nie będą potrzebne, co pozwoli Ci na uzyskanie dodatkowych oszczędności.

Zadbaj o kwestie formalne

Niektóre prace, takie jak wymiana mebli kuchennych czy przemalowanie ścian nie muszą być nigdzie zgłaszane i możesz podejmować je wedle własnego uznania. Z kolei inne, na przykład wymiana okien czy remont dachu mogą wymagać pozwolenia na budowę lub zgłoszenia remontu do odpowiedniego urzędu — wiele zależy tu od wieku budynku oraz zakresu planowanych prac. Warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, czy również w Twoim przypadku obowiązują takie wymagania, by wszystkie formalności załatwić na czas.

Planuj z wyprzedzeniem

Decyzja o remoncie często podejmowana jest pod wpływem chwili. Nie oznacza to jednak, że możliwe jest rozpoczęcie prac z dnia na dzień. Doświadczeni fachowcy są rozchwytywani na rynku, dlatego często na ich dostępność będziesz musiał poczekać — czasami nawet kilka miesięcy. Sporo czasu może zająć też skompletowanie niezbędnych materiałów, ponieważ nie wszystko, czego potrzebujesz do remontu, jest dostępne od ręki na sklepowych półkach. Zacznij więc planować wcześniej, dzięki czemu unikniesz opóźnień.

Poruszone powyżej sprawy nie wyczerpują listy kwestii istotnych w czasie remontu, stanowią jednak solidną podstawę, która sprawi, że cały ten proces stanie się dużo łatwiejszy. Postaw na jakość zarówno materiałów, jak i wykonania i ciesz się zupełnie nowym wyglądem swojego domu.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock