TworzymyGłos Regionu

Niemcy sprawdzili leszczyńskich futsalistów

Wtorek, 13 sierpnia 2019 o 12:34, aktualizacja Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 14:34, autor: 0

Drugi mecz kontrolny przed rozpoczęciem Futsal Ekstraklasy mają za sobą podopieczni Tomasza Trznadla. Nasz zespół pokonał Herthę 06 Berlin 5:2

Niedzielne spotkanie w ponieckiej hali sportowej zostało rozegrane w systemie 3x15 minut. Goście z Niemiec grający na co dzień w regionalnej lidze Brandenburgii mają w swoim składzie wielu zagranicznych zawodników.

Nie przeszkodziło to jednak ekipie z Leszna w odniesieniu przekonującego zwycięstwa. Już po pierwszej części nasza drużyna prowadziła 3:1. Dla zespołu z Leszna dwie bramki zdobył Piotr Pietruszko, a jedną Jan Martin. W szeregach ekipy ze Niemiec na listę strzelców wpisał się Mouadh Ben-Abdesselem.

Drugą tercję ponownie lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy. Po golach Dawida Witka oraz Jana Martina leszczynianie prowadzili już 5:1. Straty przyjezdnych zmniejszył nieco Marvin Perković, jednak to miejscowi nadal wygrywali różnicą trzech goli.

Status Quo zachowany został w trzeciej części spotkania. Mimo, że gra się zaostrzyła, a obie ekipy miały okazje do strzelenia kolejnych goli wynik spotkania nie zmienił się i miejscowi mogli cieszyć się z wygranej 5:2.

Już od dzisiaj biało-czerwoni rozpoczną zgrupowanie, które zainaugurują test-meczem z GSF-em Gliwice. W sobotę natomiast leszczynianie zmierzą się z węgierskim Dunajvaros Futsal.

źródło: futsal.leszno.pl