Ostrowianki lepsze po raz drugi

Ostrovia Ostrów Wielkopolski 91:84 Pompax Tęcza Leszno

Niedziela, 15 grudnia 2019 o 17:54, aktualizacja Niedziela, 15 grudnia 2019 o 20:25, autor: 0

Drugiej w tym sezonie porażki doznały koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Nasz zespół musiał uznać wyższość koszykarek Ostrovii Ostrów, które przed własną publicznością zwyciężyły 91:84.

Leszczynianki do Ostrowa Wielkopolskiego wybrały się z chęcią rewanżu. W pierwszym spotkaniu obu ekip nieznacznie lepsze okazały się koszykarki Ostrovii, które zwyciężyły 60:57.

Niedzielna konfrontacja była bardzo wyrównana. Szczególnie przez dwie pierwsze kwarty, po których miejscowe prowadziły zaledwie 50:47. Po zmianie stron szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę gospodyń. Ostrovia zwyciężyła 25:11 i po pół godzinie gry prowadziła 75:58. W czwartej kwarcie ambitnie walczące koszykarki z Leszna rzuciły aż 26 punktów. Ambitna pogoń zawodniczek Krzysztofa Zajca nie wystarczyła jednak, aby odwrócić losy meczu. Ostatecznie ostrowianki zwyciężyły 91:84 odnosząc tym samym siódme w tym sezonie zwycięstwo.

Niedzielna przegrana sprawiła, że Pompax Tęcza spadła na trzecie miejsce w tabeli. Przodownictwo w ligowej układance objęły koszykarki Lidera Swarzędz, które podobnie jak Ostrovia legitymują się bilansem 7-1.

źródło: wzkosz.pl, kurierostrowski.pl