TworzymyGłos Regionu

Paliło się w Mierzejewie, strażacy maja pełne ręce pracy

Wtorek, 24 lipca 2018 o 10:22, aktualizacja Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 o 13:49, autor: 0
Paliło się w Mierzejewie, strażacy maja pełne ręce pracy

Wczorajszego popołudnia strażacy z OSP Krzemieniewo oraz z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie walczyli z pożarem w Mierzejewie. Tylko do początku weekendu strażacy podjęli kilkanaście interwencji.

Wczorajszy pożar w Mierzejewie to jedna z najczęstszych aktualnie interwencji straży pożarnej. Popołudniu otrzymano zgłoszenie o pożarze słomy i pola w okolicach miejscowości. Tego typu interwencje w związku z panującą suszą są na porządku dziennym. Strażacy z OSP Krzemieniewo i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z PSP w Lesznie opanowali ogień, który nie zdołał się zbyt rozprzestrzenić dzięki działaniom rolników, którzy zaorali pole w okolicy pożaru.

Jak informuje Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie tylko od początku weekendu strażacy wyjeżdżali do zdarzeń niemal dwadzieścia razy. Prócz pożarów maszyn rolniczych, tak jak w Bukówcu Górnym czy Sądzi oraz pól, wiele interwencji miało miejsce na terenie miasta Leszna, a także dotyczyło wypadków komunikacyjnych, w tym śmiertelnego potrącenia na drodze Lgiń-Radomyśl. Strażacy apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności zarówno w pracach rolniczych jak i na drogach.

(olek/foto: OSP Krzemieniewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock