TworzymyGłos Regionu

Pamiętali o Zdzisławie Adamczaku

Wtorek, 04 września 2018 o 12:02, autor: 0
Pamiętali o Zdzisławie Adamczaku

Po raz ósmy z Polany Trzech Dębów wyruszył rajd rowerowy ku pamięci zmarłego w 2010 roku w trakcie jazdy na rowerze wiceprezydenta Leszna Zdzisława Adamczaka. Uczestnicy rajdu pokonali trasę do jeziora w Górznie.

Zdzisław Adamczak był wiceprezydentem Leszna w latach 1998-2010, odpowiedzialnym za oświatę, kulturę i sport. Sprawy te były mu szczególnie bliskie, gdyż przez lata działał na rzecz rozwoju sportu w regionie, a także kierował Wojewódzkim Domem Kultury. W 2000 roku zmarł nagle, gdy zasłabł podczas jazdy na rowerze w trakcie rajdu „Rowerem przez Leszno region”, którego był współorganizatorem, miał 62 lata. Od roku 2011 rajd nosi imię zmarłego wiceprezydenta. W sobotę jak zwykle uczestnicy w przyjaznej atmosferze, z uśmiechem na ustach przemierzali piękne okolice gminy Krzemieniewo. Na końcu trasy przygotowano dla uczestników poczęstunek, wystąpił także zespół Fart, a duże emocje wzbudziła loteria fantowa, w której nagrodą główną był oczywiście rower. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(olek/foto: UM Leszno, UG Krzemieniewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock