TworzymyGłos Regionu

Panny wrzuciły wianki do jeziora

Wtorek, 19 czerwca 2018 o 11:00, aktualizacja Poniedziałek, 25 czerwca 2018 o 13:39, autor: 0
Panny wrzuciły wianki do jeziora

W sobotę wieczorem w Górznie zebrali się mieszkańcy gminy Krzemieniowo oraz okolicznych miejscowości by wziąć udział w prasłowiańskim wydarzeniu, jakim był element Nocy Kupały, czyli puszczanie wianków na jeziorze.

Chociaż w dzisiejszych czasach wszyscy wiedzą, że wróżono podczas zabaw andrzejkowych, a miłości można spodziewać w walentynki, to w Noc Kupały Słowianie, a raczej Słowianki mogły sprawdzić jaka będzie ich przyszłość, związana z wyjściem za mąż. I może już tym razem żadna z pań w Górznie nie wpatrywała się z taką niepewnością w swój wianek licząc, że zostanie on szybko wyłowiony przez kawalera, a na pewno że nie utonie lub nie spłonie, to na pewno wszyscy spędzili tam miłe i pełne atrakcji popołudnie i wieczór.

- Na urokliwej scenie przy jeziorze można było wysłuchać zespołu Cztery Mile Lasu, zabawnie spędzić czas z kabaretem "Nic Śmiesznego", obejrzeć pokaz taekwondo i pobawić się z zespołem muzycznym AleGro. Oprócz tego można było posmakować wiejskich smaków przygotowanych przez Krzemianki, zrobić pamiątkowe zdjęcie wykonane przez kółko fotograficzne, a także obejrzeć stoisko z rękodziełem – relacjonuje wydarzenia sobotniej nocy Monika Glapiak, dyrektor Centrum Kultury w Krzemieniewie, organizatora puszczania wianków. -  Na najmłodszych czekały dmuchańce i malowanie twarzy. Wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił w tańczeniu zumby. Przeprowadzono także konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, a o godz. 23 odbył się pokaz sztucznych ogni.

Takie wydarzania doskonale integrują mieszkańców, którzy mają możliwość opuścić mury swoich domów i wspólnie z sąsiadami bawić się i cieszyć z piękna okolicy. Oby częściej udawało się do tego doprowadzać.

(olek/foto: GCK Krzemieniewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock