TworzymyGłos Regionu

Piękna pogoda i radośni biegacze w Pawłowicach

Wtorek, 03 lipca 2018 o 13:22, aktualizacja Poniedziałek, 09 lipca 2018 o 12:23, autor: 0
Piękna pogoda i radośni biegacze w Pawłowicach

Ponad 200 uczestników wystartowało w sobotę, 30 czerwca, w II Pawłowickim Biegu Śladami Mielżyńskich. Imprezę honorowym patronatem objął starosta powiatu leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak.

Historia Wielkopolski związana jest z posiadaczami ziemskimi, którzy w XIX wieku licznie włączali się w życie społeczne regionu, zakładali patriotyczne towarzystwa i organiczną pracą u podstaw walczyli o odzyskanie niepodległości. Jedną z takich rodzin byli Mielżyńscy, których piękny pałac jest ozdobą Pawłowic. By historia o rodzie nie upadła Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic postanowili zorganizować imprezę, która będzie przybliżała historię Mielżyńskich. Pomysł się przyjął, a druga edycja Pawłowickiego Biegu Śladami Mielżyńskich przyciągnęła już ponad 200 uczestników. Prócz startujących w biegu i marszu nordic-walking trzeba doliczyć całe rodziny, które tłumnie przybyły kibicować i wspólnie bawić się w cieniu pałacu. Najlepsi w poszczególnych kategoriach zdobyli trofea i byli to:

Kategoria open mężczyźni:

 1. Tomasz Musiał
 2. Dawid Lipowy
 3. Daniel Stamm

Kategoria open kobiety:

 1. Jolanta Jeż
 2. Justyna Knaflewska
 3. Sandra Budziszewska

Kategoria open mężczyźni nordic-walking:

 1. Jacek Guzek
 2. Krzysztof Kaźmierczak
 3. Dominik Sieciński

Kategoria open kobiety nordic-walking:

 1. Kamila Andrzejewska-Majchrzak
 2. Hanna Olejniczak-Tomińska
 3. Martyna Adamczak.

Prócz zwycięzców w kategoriach open organizatorzy docenili najlepszych biegaczy z Pawłowic i tak najszybszym panem był Marek Katarzyński, pierwszą na mecie mieszkanką Pawłowic była Jolanta Adamczak, a z pań z Pawłowic z kijkami najszybciej trasę ukończyła Martyna Adamczak. Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic dziękuje bardzo wszystkim uczestnikom, sponsorom, staroście powiatu leszczyńskiego Jarosławowi Wawrzyniakowi oraz kibicom i gościom za przybycie i dopingowanie. Czas szykować się na przyszłoroczną edycję. Autorem fotografii jest Maciej Włodarczak, więcej znajdziecie ich państwo na profilu facebook organizatorów.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock