Pogoń poległa w Trapezie

Timeout Polonia 1912 Leszno 84:70 Pogoń Prudnik

Niedziela, 03 listopada 2019 o 13:39, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:18, autor: 0

Po całkiem dobrej grze trzecie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością pokonał KS Pogoń Prudnik 84:70.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana. Pod 10 minutach leszczynianie mieli na swoim koncie zaledwie 2 "oczka" więcej niż ekipa z Prudnika. Zdecydowanie lepiej gra naszego zespołu wyglądała w drugim rozdaniu. Miejscowi serią 8:0 zbudowali sobie kilkupunktową przewagę, a na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 43:33 dla Timeout Polonii.

Po zmianie stron przyjezdni nie zamierzali odpuścić. W 25 minucie po celnym rzucie za trzy punkty Adriana Sulińskiego prowadzenie biało-czerwonych spadło do zaledwie dwóch punktów. Niewiele lepiej dla podopiecznych Radosława Hyżego rozkład punktów wyglądał po 30 minutach gry. Miejscowi prowadzili zaledwie 57:53. W IV kwarcie leszczynianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Gości stopniowo dobijali Szymon Milczyński, Filip Dylewicz oraz MVP sobotniej konfrontacji Huber Pabian, który w całym spotkaniu zaliczył double-double zdobywając 19 punktów i zbierając 10 piłek w obronie.

Ostatecznie Timeout Polonia 1912 Leszno po dobrej grze pokonała KS Pogoń Prudnik 84:70 odnosząc tym samym trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Warto również zaznaczyć, że w barwach Timeout Polonii nie zobaczymy już Roberta Skibniewskiego. Doświadczony rozgrywający kontrakt z leszczyńskim klubem rozwiązał za porozumieniem stron.

Punkty dla TImeout Polonii zdobywali: Hubert Pabian 19, Stanferd Sanny 16, Filip Dylewicz i Kamil Chanas po 14, Jakub Krawczyk i Szymon Milczyński po 9, Nikodem Sirijatowicz 2 i Michał Samolak 1.

Timeout Polonia 1912 Leszno 84:70 KS Pogoń Prudnik (19:17, 24:16, 14:20, 27:17)