Polska młodzież bezkonkurencyjna

Sobota, 13 lipca 2019 o 11:51, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:57, autor: 0

Po raz szósty z rzędu, a dwunasty w całęj historii Polacy sięgnęli po tytuł Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów. W wielkime finale w Manchesterze pokonali Brytyjczyków, Duńczyków oraz Australijczyków.

O sile reprezentacji Polski podobnie jak w przypadku półfinałowej rywalizacji w łotewskim Daugavpils stanowili dwaj żużlowcy Fogo Unii Leszno. Dominik Kubera w całych zawodach wywalczył 12 punktów, natomiast Bartosz Smektała, dla którego ten sezon jest ostatnim w gronie juniorów zdobył 13 "oczek".

W szeregach biało-czerwonych, którzy ze zwycięstwa mogli cieszyć się już po 17 wyścigu startowali również Maksym Drabik oraz Wiktor Lampart. Zawodnik wrocławskiej Sparty do dorobku reprezentacji Polski dorzucił 11 punktów. Nieco słabszy występ zanotował Wiktor Lampart - zdobywca 5 "oczek".

Do samego końca trwała za to walka o srebrne medale. Te ostatecznie trafiły w ręce Brytyjczyków, którzy drugą lokatę zapewnili sobie po wygranej Roberta Lamberta w wyścigu 20. Trzecią lokatę w całych zawodach zajęli Duńczycy, natomiast na czwartym miejscu sklasyfikowani zostali reprezentanci Australii.