Poznaniacy bez szans! Osiem goli Stainer Polonii

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 12:40, aktualizacja Poniedziałek, 02 września 2019 o 18:12, autor: 0

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odnieśli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością rozgromił OTPS Wingrady 8:1.

Ekipa z Poznania to tegoroczny beniaminek IV ligi. Co ciekawe prezesem klubu ze stolicy Wielkopolski jest były reprezentant Polski Andrzej Juskowiak. Debiutujący na czwartoligowym szczeblu poznaniacy już w swoim pierwszym spotkaniu sprawili niespodziankę pokonując na wyjeździe Pogoń Lwówek 1:0. Zdecydowanie słabiej OTPS Winogrady zaprezentował się w kolejnym spotkaniu w Nowych Skalmierzycach ulegając tamtejszej Pogoni 6:1. Podobnego blamażu zespół z Poznania doznał w Lesznie przegrywając aż 1:8.

Już po pierwszych 45 minutach leszczynianie prowadzili 5:0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Eryk Moryson, Karol Smoła, Wojciech Bzdęga, Jakub Nowak oraz Piotr Sarbinowski. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się najbardziej doświadczeni gracze Stainer Polonii. Na 6:0 podwyższył Tomasz Wiśniewski, a dwie kolejne bramki dołożył Artur Krawczyk. Jedynego gola dla przyjezdnych z rzutu karnego zdobył Adrian Niemczyk.

O kolejne ligowe punkty biało-czerwoni powalczą już w najbliższą sobotę przy okazji wyjazdowego spotkania z Olimpią Koło. Poznaniacy natomiast w ten sam dzień udadzą się do Ostrowa na pojedynek z tamtejszą Centrą.

Stainer Polonia Leszno 8:1 OTPS Wingrady Poznań.
15 min Eryk Moryson 1:0
24 min Karol Smoła 2:0
24 min Wojciech Bzdęga 3:0
28 min Jakub Nowak 4:0
33 min Piotr Sarbinowski 5:0
58 min Tomasz Wiśniewski 6:0
62 min Artur Krawczyk 7:0
70 min Adrian Niemczyk 7:1
83 min Artur Krawczyk 8:1