Pozostał ostatni krok

MUKS II Poznań 77:94 Tęcza Leszno

Poniedziałek, 02 marca 2020 o 17:12, aktualizacja Sobota, 04 kwietnia 2020 o 18:24, autor: 0

Jednej wygranej do awansu do barażu o I ligę brakuje koszykarkom Pompax Tęczy Leszno. W niedzielę tęczowe w zaległym meczu X kolejki pokonały MUKS II Poznań 94:77.

W tym spotkaniu leszczynianki nie mogły pozwolić sobie na porażkę. Ta oznaczałby prawdopodobnie zajęcie trzeciego miejsca w lidze, a co za tym idzie koniec szans na awans na zaplecze Energa Basket Ligi.

Czarnego scenariusza jednak nie było. Poznanianki opór naszemu zespołowi stawiały w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem po 42. Po zmianie stron ton rywalizacji nadawała Pomapx Tęcza, która trzecią i czwartą kwartę zwyciężyła odpowiedni 28:20 i 24:15. Dobra skuteczność w drugiej połowie pozwoliła tęczowym zwyciężyć w całym spotkaniu 94:77.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nasz zespół wybierze się na mecz do Bydgoszczy na pojedynek z tamtejszym KS-em Basket 25. Wygrana w sobotnim spotkaniu przypieczętuje awans leszczynianek do barażu o I ligę.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Justyna Hołtyn 15, Wiktoria Skrzypczak, Anita Plucińska i Iga Walentowska po 14, Wiktoria Raczyńska 11, Aleksandra Arczewska 9, Aleksandra Brambor 7, Maja Pietrzak 5, Alicja Franckowiak 3, Gabriela Targosz 2, Julia Matuszewska i Zuzanna Kowalska 0.

MUKS II Poznań 77:94 Pompax Tęcza Leszno (15:20, 27:22, 20:28, 15:24)

źródło: wzkosz.pl