TworzymyGłos Regionu

Przejazd kolejowy w Wilkowicach zamknięty do połowy lipca

Wtorek, 02 czerwca 2020 o 12:09, autor: 0 1088
Przejazd kolejowy w Wilkowicach zamknięty do połowy lipca

Przejazd drogowo - kolejowy na drodze powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach został zamknięty.  Spółka Torpol deklaruje, że zostanie ponownie otwarty w drugiej połowie lipca br.

Od wielu lat trwa modernizacja linii kolejowej E59 z Wrocławia do Poznania. W ramach czwartego jej etapu prace prowadzone są na odcinku Rawicz – Czempiń.

Z dniem 1 czerwca br. zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. Spółka Torpol chciała rozpocząć prace już w maju, ale Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie uzgodnił termin rozpoczęcia robót dopiero po zakończeniu układania nowej nawierzchni asfaltowej na przebudowywanej na zlecenie gminy ul. Lipowej w Wilkowicach. Wszystko po to, aby sprawić jak najmniej uciążliwości mieszkańcom Wilkowic, dla których ul. Lipowa na czas przebudowy przejazdu będzie mogła pozostać jednym z głównych dojazdów do domów.

Choć wykonawca przebudowy wnioskował o zgodę na zamknięcie przejazdu do końca sierpnia br. to w rozmowach z władzami powiatu leszczyńskiego zadeklarował ukończenie robót w drugiej połowie lipca br.

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock