Przełamali się z Kotwicą (video)

Timeout Polonia 1912 Leszno 94:79 Energa Kotwica Kołobrzeg

Poniedziałek, 03 lutego 2020 o 15:21, aktualizacja Piątek, 28 lutego 2020 o 10:35, autor: 0

Passę czterech spotkań bez wygranej przełamali koszykarze Timeut Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Radosława Hyżego pokonali w hali Trapez Energę Kotwicę Kołobrzeg 94:79.

Pierwszą kwartę piątkowego spotkania nieco lepiej zapamiętali zawodnicy Energii Kotwicy, którzy po 10 minutach prowadzili 31:25. W drugiej części meczu leszczynianie odrobili straty z pierwszego rozdania. Co więcej tuż przed przerwą po "trójce" Szymona Milczyńskiego Timeout Polonia objęła minimalne prowadzenie 46:45.

Przez całą trzecią kwartę podopieczni Radosława Hyżego pozostawali o krok przed rywalami. Jednak obie ekipy, przed decydującym rozdaniem dzielił zaledwie jeden punkt. Czwartą kwartę poloniści rozpoczęli od serii 11:0 i prowadzenia 78:66. Strat z początku ostatniej odsłony Energa Kotwica nie była już w stanie odrobić. Najsłabsza obecnie ekipa zaplecza Energa Basket Ligi poległa w Trapezie przegrywając ostatecznie z Timeout Polonią 1912 Leszno 79:94.

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Hubert Pabian 25, Szymon Milczyński i Kamil Chanas po 19, Radosław Trubacz 10, Nikodem Sirijatowicz 9, Jakub Krawczyk 7, Stanferd Sanny 5.

Timeout Polonia 1912 Leszno 94:79 Energa Kotwica Kołobrzeg (26:31, 21:14, 21:21, 27:13)