TworzymyGłos Regionu

Radny vs zastępca wójta, czyli walka o fotel wójta Krzemieniewa

Czwartek, 13 września 2018 o 13:35, autor: 4
Radny vs zastępca wójta, czyli walka o fotel wójta Krzemieniewa

Po kilkunastu latach pewnym jest, że od nowej kadencji gmina będzie miała nowego wójta, gdyż urzędujący Andrzej Pietrula nie zamierza ubiegać się o kolejną kadencję. Swój akces w walce o stanowisko zgłosił już Marek Garbacz, radny gminy, kandydat na wójta w 2014 roku, oraz aktualny zastępca Andrzeja Pietruli, Radosław Sobecki.

Kampania wyborcza trwa już kilka tygodni, ale nie wszędzie jest ona tak wyrazista jak w gminie Krzemieniewo. Tam dojdzie bowiem na pewno do zmiany włodarza, bo Andrzej Pietrula nie zamierza startować w tegorocznych wyborach. Walka jest więc otwarta, a na razie toczy się pomiędzy Markiem Garbaczem i Radosławem Sobeckim. Marek Garbarcz to przedsiębiorca z Drobnina, który w lokalnej polityce pojawił się w 2010 roku, kiedy to po raz pierwszy uzyskał mandat radnego gminy. Cztery lata temu kandydował także na stanowisko wójta gminy, uzyskał trzeci wynik gromadząc 633 głosy, a z reprezentowanego przez niego komitetu wyborczego mandat uzyskało trzech radnych. Kandydat na swojej stronie internetowej podkreśla swoją prace w komisji rewizyjnej, której w tej kadencji przewodniczył. I do tego odniósł się drugi z kandydatów, Radosław Sobecki, oskarżając swojego konkurenta o manipulacje faktami lub przedstawianie mieszkańcom niepełnych informacji, wskazując na takie kwestie jak dowóz dzieci do szkół, dzierżawę gruntów sołeckich czy brak szacunku dla pracy poprzednich komisji rewizyjnych. Radosław Sobecki był radnym gminy Krzemieniewo w latach 2006-2015, kiedy to powołany został na stanowisko zastępcy wójta. Do tego roku pełnił także funkcje sołtysa Oporówka, z którego pochodzi. Który z kandydatów jest bliżej prawdy? Muszą ocenić państwo sami, w linkach poniżej zamieszczamy obie informacje.

Podsumowanie pracy Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Krzemieniewo przez Marka Garbacza

List otwarty Radosława Sobeckiego do Marka Garbacza

Do wyborów pozostało jeszcze kilka tygodni, w następnym poznamy już nazwiska wszystkich kandydatów na radnych. Wygląda na to, że spór o to kto ma rządzić w gminie Krzemieniewo będzie jednym z ostrzejszych w naszym regionie.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
13.09.2018 19:25

Pan Sobecki pochodzi z Oporówka???

avatar
~Zniesmaczona
14.09.2018 05:24

Pan Sobecki będąc zastępcą wójta jakoś specjalnie się nie udzielał i nie miał zbyt wielu pomysłów na życie i funkcjonowanie gminy,teraz kiedy ubiega się o stanowisko wójta,nagle wie czego potrzeba gminie i jego mieszkańcom?Szkoda,że wcześniej nie potrafił zadziałać.

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2018 16:45

Przez 30 lat tyle brudu uzbierało się w Urzędzie Gminy w Krzemieniewie, że w końcu trzeba go wyprać.

avatar
~mieszkanka
14.09.2018 18:20

P. Garbacz wprowadzi takie podatki ze ludzie z torbami pojda miedzy swoimi kompanami juz dyskutuje co i jak

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock