Rycerze Rydzyna w ćwierćfinale II ligi

ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:97 Rycerze Rydzyna

Niedziela, 18 kwietnia 2021 o 17:33, autor: 0

Do ćwierćfinału II ligi awansowali koszykarze Rycerzy Rydzyna. W najlepszej ósemce podopieczni Jędrzeja Jankowiaka znaleźli się dzięki dwóm wygranym na łódzkim ŁKS-em.

Rycerze do rywalizacji z zespołem z centralnej Polski przystępowali jako faworyt. Już w pierwszym spotkaniu rozegranym 10 kwietnia biało-niebiescy potwierdzili te słowa wygrywając 98:88.

W drugim starciu w Łodzi rydzynianie dominowali od samego początku prowadząc do przerwy różnicą 18 punktów. W trzeciej kwarcie goście z Rydzyny pozwolili rywalom na nieco więcej. Szczególnie na tuż po wznowieniu, kiedy to podopieczni piotra Zycha zdobyli 8 punktów z rzędu. Mimo to przed decydującym rozdaniem ekipa z Wielkopolski znajdowała się w bardzo komfortowym położeniu prowadząc 72:57. Czwarta kwarta nie odwróciła już losów spotkania. Co więcej Rycerze ponownie przejęli kontrolę nad meczem zwyciężając ostatecznie 97:74.

W kolejnej rundzie play-off II ligi zespół z Rydzyny zmierzy się z Polonią Bytom. Obie ekipy po raz pierwszy spotkają się 24 kwietnia w hali sportowo - środowiskowej w Rydzynie.

ŁKS AZS SG Łódź 74:97 Rycerze Rydzyna (13:27, 15:19, 29:26, 17:25)
Punkty dla Rycerzy zdobywali: Kamil Chanas 20, Maciej Rostalski 19, Szymon Milczyński 17, Dawid Bręk 12, Michał Samolak 10, Mateusz Bręk 7, Maciej Krówczyński 4, Bartosz Kin i Gerard Świerczyk po 3, Adam Nawrocki 2.