TworzymyGłos Regionu

Są pieniądze na drogę w gminie Lipno

Czwartek, 15 listopada 2018 o 15:09, autor: 0 1121
Są pieniądze na drogę w gminie Lipno

Bardzo dobre informacje dla mieszkańców gminy Lipno napłynęły z Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie na przebudowę dróg projekt powiatu leszczyńskiego dotyczący odcinka drogi powiatowej od Mórkowa do Lipna zajął pierwsze miejsce.

Powiat leszczyński konsekwentnie realizuje przebudowę sieci swoich dróg, w dużej mierze czerpiąc pełnymi rękoma ze środków zewnętrznych. Zbliża się czas kreowania budżetu na przyszły rok, stąd cieszą informacje o kolejnych pieniądzach jakie wpłyną do budżetu powiatu.

- Po ocenie merytorycznej przez komisje konkursową powołaną przez Wojewodę Wielkopolskiego Przebudowa drogi powiatowej w gminie Lipno, na odcinku Mórkowo (od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna) do Wilkowic (łącznie ok. 3,7 km) znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej, więc otrzyma dofinansowanie w wysokości połowy kosztów projektu szacowanych na 5.335.481 zł – informuje starosta Jarosław Wawrzyniak. - Droga ma zostać poszerzona z 5 - 5,5 m do 6 m, przebudowane będzie odwodnienie i skrzyżowania, powstaną też aktywne oznakowania przejść dla pieszych, nowe przystanki autobusowe, zamontowany będzie radar z tablicą informującą o prędkości pojazdów.

Jak zaznacza starosta przebudowa tego odcinku będzie dokończeniem prac, jakie powiat leszczyński prowadził w ostatnich latach. Szczególnie polegających na budowie ścieżek rowerowych w gminach Osieczna, Lipno i Rydzyna. Mniej szczęścia miał projekt przebudowy drogi w gminie Rydzyna, który sklasyfikowano dopiero na 25 miejscu i nie ma zbyt dużych szans na jego dofinansowanie.

- Projekt zakłada, że droga na całej długości zostanie przebudowana, w ramach inwestycji przebudowane będzie także ponad 400 mb chodnika w Dąbczu i jedno skrzyżowanie, powstanie nowe przejście dla pieszych, zamontowany zostanie też radar z tablicą informującą o prędkości pojazdów. Projekt został wyceniony na 5.524.779 zł. Wkrótce Zarząd Powiatu Leszczyńskiego podejmie decyzję, czy będzie odwoływał się od wyników oceny tego projektu – kończy starosta.

(olek/foto: powiat leszczyński)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock