SEC bez Bartosza Smektały

Sobota, 25 maja 2019 o 20:22, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2019 o 15:22, autor: 0

Zwycięstwem powracającego na żużlowe tory Grigorija Łaguty zakończył się półfinał SEC w węgierskim Nagyhalasz. Przepustki do finałów wywalczyli także David Bellego, Vaclav Milik, Michael Jepsen Jensen oraz reprezentant Polski Kacper Woryna.

Awansu do finałów nie udało się uzyskać Bartoszowi Smektale. Junior Fogo Unii Leszno w całych zawodach zgromadził zaledwie 6 punktów co wystarczyło do zajęcia 10 miejsca. Na półfinale zmagania w tegorocznym cyklu SEC zakończyli także pozostali Polacy, którzy w sobotę startowali na Węgrzech. Siódmy był Paweł Przedpełski, a trzynasty Adrian Miedziński. Dwa punkty w dwóch startach wywalczył były żużlowiec Fogo Unii Leszno Tobiasz Musielak, który został sklasyfikowany na 15 miejscu.

Najlepsza piątka z Nagyhalasz dołączyła do Leona Madsena, Jarosława Hampela, Roberta Lamberta, Mikkela Michelsena i Antonio Lindbeacka, którzy starty w tegorocznym cyklu walki o Indywidualne Mistrzostwo Europy zapewnili sobie zajmując pięć czołowych miejsc w zeszłorocznej edycji zawodów.