Bohater spotkania jest, znanym polskim twórcą komiksów, cenionym rysownikiem. Tematem rozmowy będzie, komiks i wszystko co z nim związane. Dowiemy się jak powstawał, jak się rozwijał i jak nabierał na znaczeniu. Istotne będzie podkreślenie jego edukacyjnej roli. Po spotkaniu, około godziny 16.00 odbędą się warsztaty tworzenia komiksów, pod czujnym okiem artysty.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Historia Polski według komiksu”, dostępnej w budynku Muzeum, przy ul. G. Narutowicza 31, w terminie od 14 czerwca do 28 sierpnia.
Krzysztof Gawronkiewicz – autor m.in. ilustracji i okładek do książek, rysunków prasowych, komiksów. Wspólnie ze scenarzystą Dennisem Wojdą powołał do życia serię komiksową pt. „Mikropolis”, publikując krótkie historie w prasie, a następnie w formie albumów. Za komiks „Esencja” otrzymał wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Album z przygodami detektywa Ottona i jego asystenta Watsona opublikowano we Francji. Do tekstu Marzeny Sowy narysował album o Powstaniu Warszawskim. W 2018 r. ukazały się dwie powieści graficzne narysowane do tekstów Michała Kalickiego: Beneficio i Zwrotnik Panny. Beneficio otrzymało tytuł Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.
Zachęcamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona!
Kontakt:
promocja@muzeum.leszno.pl
65 529 61 40 w. 27 / 605 293 013
Cena biletu:
Bilet wstępu na spotkanie lub warsztat: normalny - 9,00 zł; ulgowy - 7,00 zł
Bilet wstępu na spotkanie i warsztat: 15 zł
Miejsce:
Dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31, Leszno
(Muzeum Okręgowe w Lesznie)