Suzuki I liga na wyciągnięcie ręki!

Rycerze Rydzyna 80:75 BS Polonia Bytom

Niedziela, 02 maja 2021 o 12:11, aktualizacja Niedziela, 02 maja 2021 o 13:01, autor: 0

Do półfinału II ligi awansowali koszykarze Rycerzy Rydzyna. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka pokonali we własnej hali BS Polonię Bytom 80:75.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się obiecująco dla miejscowych. Po niespełna 3 minutach biało-niebiescy prowadzili 7:2. Co prawda goście z Bytomia odrobili straty z nawiązką i wyszli na dwupunktowe prowadzenie, jednak to Rycerze zakończyli pierwsze 10 minut prowadzeniem 20:15. Na pierwsze punkty w drugiej kwarcie trzeba było poczekać ponad 2 minuty. Worek z koszami rozwiązało dopiero celne trafienie Marcina Salamonika. Była to jednak przystawka przed tym co w kolejnej akcji zaprezentował Mateusz Bręk, który po raz kolejny w tym sezonie przetestował wytrzymałość rydzyńskich obręczy. Łącznie w tej kwarcie punktowało siedmiu biało-niebieskich, którzy zdobyli 25 "oczek". Bezbarwni byli za to bytomianie, którzy uzbierali zaledwie 13 punktów. Taki obrót spraw spowodował, że na przerwę Rycerze schodzili prowadząc 45:28.

Po zmianie stron obie ekipy zamieniły się rolami. To zespół ze Śląska zaczął nadawać ton rywalizacji, a miejscowi musieli uważać, aby nie zmarnować całej wypracowanej wcześniej przewagi, która po 30 minutach stopniała do zaledwie 8 punktów. Na początku czwartej odsłony Salamonik dwukrotnie celnie przymierzył z linii rzutów osobistych, a Piotr Łucka trafił z półdystansu i na tablicy wyników widniał rezultat 61:57. Nieco spokojniej zrobiło się po "trójce" Michała Samolaka. Bytomianie tego dnia mieli jednak w swoich szeregach Szymona Daszke. Rozgrywający, który w połowie sezonu zamienił Kołobrzego na Bytom trafiał praktycznie z każdej pozycji i trzymał swoją ekipę w grze. Na 45 sekund przed końcową syreną przysłowiowego gwoździa do trumny przyjezdnym wbił młodszy z braci Bręk zapisując na swoim koncie czwarty wsad w tym meczu.

W ostatecznym rozrachunku Rycerze Rydzyna pokonali BS Polonię Bytom 80:75 pieczętując tym samym awans do najlepszej czwórki II ligi. W półfinale podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka zmierzą się z UNB AZS UMCS Startem Lublin, który już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału.

Rycerze Rydzyna 80:75 BS Polonia Bytom (20:15, 25:13, 16:25, 19:22)
Kamil Chanas 25, Szymon Milczyński 16, Dawid Bręk 11, Mateusz Bręk 10, Maciej Rostalski 8, Michał Samolak 7, Adam Nawrocki 3.