Szczypiorniści już grają

Czwartek, 19 września 2019 o 19:48, aktualizacja Wtorek, 08 października 2019 o 19:28, autor: 0

Piłkarze ręczni Realu Astromalu Leszno rozpoczęli rozgrywki 2018/2019. W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu leszczynianie ulegli na wyjeździe Siódemce Miedzi Legnica 25:30.

Środowa konfrontacja nie była dla naszego zespołu łatwą przeprawą. Na Dolny Śląsk Real Astromal wybrał się bowiem bez pięciu podstawowych graczy. Jednak braki kadrowe w zespole z Leszna nie były widoczne w pierwszej połowie, po której na tablicy wyników widniał remis po 14.

Nieznaczna przewaga miejscowych widoczna była dopiero po przerwie. Mimo to dzielnie walczący podopieczni Macieja Wieruckiego potrafili trzymać kontakt bramkowy z przeciwnikami. Jeszcze pięć minut przed końcem spotkania obie ekipy miały na swoim koncie po 25 goli. Niestety od tego momentu trafiali już tylko gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 30:25.

Na pierwszy mecz do hali Trzynastka w Lesznie zapraszamy już 28 września. Tego dnia nasz zespół w derbach Wielkopolski zmierzy się z Grunwaldem Poznań.

źródło: fan page Realu Astromalu Leszno na facebooku