Triumf na koniec rundy jesiennej

Stainer Polonia Leszno 2:0 Pogoń Lwówek

Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 17:29, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:21, autor: 0

Rundę jesienną zakończyli piłkarze nożni Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół w ostatnim w tym roku spotkaniu pokonał Pogoń Lwówek 4:1.

Strzelanie w sobotnim meczu biało-czerwoni rozpoczęli w 13 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola dla gospodarzy zdobył Górkowski. Po kilku minutach było już 2:0 dla miejscowych, a swojego piątego w tym sezonie gola zdobył Piotr Sarbinowski. Od tego momentu za odrabianie strat zabrali się przyjezdni. Jednak z ich ataków nic konkretnego nie wyniknęło i na przerwę obie ekipy schodziły przy dwubramkowej przewadze ekipy z Leszna.

Po zmianie stron oba zespoły nie forsowały tempa. Pilnujący wyniku leszczynianie pomylili się dopiero w 79 minucie, a kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Krystian Skórczyński. Rozochoceni goście natychmiast ruszyli do ataku i szukali kolejnych szans na strzelenie gola. Na więcej tego dnia zespołowi Pogoni nie pozwolili jednak miejscowi, którzy skutecznie kontrowali zapędy zespołu z Lwówka. Bramkę na 3:1 zdobył Karol Smoła, a wynik sobotniej konfrontacji na 4:1 ustalił Artur Krawczyk.

Ósma wygrana w tym sezonie sprawiła, że Stainer Polonia przerwę w rozgrywkach spędzi na siódmej lokacie w ligowej tabeli mając w swoim dorobku 28 punktów. Natomiast ekipa z Lwówka rundę jesienną zakończyła na 14 miejscu.

Stainer Polonia Leszno 4:1 Pogoń Lwówek
13 min - Mateusz Górkowski 1:0
16 min - Piotr Sarbinowski 2:0
79 min - Krystian Skórczyński 2:1
85 min - Karol Smoła 3:1
90 min - Artur Krawczyk 4:1

źródło: fan page Stainer Polonii Leszno na facebooku