Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu

UKS Lider Swarzędz 60:82 Pompax Tęcza Leszno

Niedziela, 27 października 2019 o 14:41, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:16, autor: 0

Kolejne w tym sezonie zwycięstwo odniosły koszykarki Pompaxu Tęczy Leszno. Nasze zawodniczki pokonały na wyjeździe UKS Lidera Swarzędz 82:60.

Jedenaście punktów przewagi nasz zespół wypracował sobie już w pierwszej kwarcie. Jeszcze przed przerwą gospodynie zdołały odrobić część strat. Jednak to leszczynianki schodziły do szatni mając na swoim koncie pięciopunktową zaliczkę.

Po zmianie stron gra wyrównała się jeszcze bardziej. Miejscowe przez moment objęły przodownictwo w meczu, jednak po remisowej trzeciej odsłonie leszczynianki prowadziły 57:52. W ostatnich 10 minutach wyraźną przewagę wypracowały sobie zawodniczki z Leszna. Wygrana 25:8 sprawiła, że w całym spotkaniu podopieczne Krzysztofa Zajca triumfowały 82:60.

Niepokonane jak dotąd koszykarki z Leszna o czwarte w tym sezonie zwycięstwo powalczą 10 listopada. W hali Trapez tęczowe zmierzą się z AZS-em Włocławek.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 27, Plucińska19, Hołtyn 14, Skrzypczak 10, Arczewska 7, Raczyńska 3, Kuczyk 2, Pietrzak, Franckowiak, Brambor, Targosz i Kowalska 0.

UKS Lider Swarzędz - Pompax Tęcza Leszno 60:82 (13:24, 18:12, 21:21, 8:25)

źródło: fan page Tęczy Leszno na facebooku