TworzymyGłos Regionu

Utrudnienia dla kierowców

- przejazd kolejowy w Lipnie będzie zamknięty

Wtorek, 19 maja 2020 o 10:21, autor: 0 1858
Utrudnienia dla kierowców

Od środy 20 maja do 27 maja będzie zamknięty przejazd kolejowy w Lipnie, w ciągu drogi powiatowej do Osiecznej. Spowodowane jest to pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej E59 Wrocław – Poznań.

W związku z modernizacją przez spółkę Torpol linii kolejowej E59 Poznań – Wrocław starosta leszczyński zatwierdził projekt tymczasowej organizacji ruchu w związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej - ul. Dworcowej w Lipnie. Objazd wyznaczony został przez Leszno.

Prace modernizacyjne potrwają tydzień, a ponowne otwarcie przejazdu zaplanowano na 27 maja. 

W najbliższym czasie zamknięty zostanie także przejazd kolejowy na linii kolejowej E59 Poznań – Wrocław w ciągu drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. Dokładna data zamknięcia przejazdu uzależniona jest od postępu prac przy prowadzonej aktualnie na zlecenie gminy Lipno przebudowie ul. Lipowej w Wilkowicach. Starosta leszczyński zapewnia, że wyznaczy dogodny dla mieszkańców Wilkowic termin, aby Ci nie musieli korzystać z objazdu przez Święciechowę. 

źródło: powiat-leszczynski.pl
fot. pixabay.com 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock