TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jakich zawodach brakuje rąk do pracy w Lesznie?

Czwartek, 28 września 2023 o 22:49, autor: 0
W jakich zawodach brakuje rąk do pracy w Lesznie?

Stopa bezrobocia w Lesznie jest jedną z najniższych w całej Polsce, wynosząc zaledwie 2,9%. Oznacza to, że wszystkie osoby które chciałyby właśnie w tym mieście realizować swoją zawodową karierę, nie będą miały z tym większych trudności – bez względu na wybrany sektor. Co więcej, polepszają się także warunki zatrudnienia, a lista zawodów deficytowych jest pokaźna.

Czym charakteryzuje się dzisiejszy rynek pracy w Lesznie? Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy i na jakie wymagania powinni się przygotować? Jakie zawody deficytowe królują w Lesznie? Gdzie najskuteczniej możesz szukać pracy w Lesznie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Rynek pracy w Lesznie – analiza

Praca w Lesznie z całą pewnością jest dość łatwo dostępna, bez względu na branżę, w jakiej kandydaci chcieliby się realizować. Wszystko to za sprawą dość niskiej stopy bezrobocia, połączonej z pokaźną listą zawodów deficytowych. Co więcej, warunki zatrudnienia oferowane przez przedsiębiorców, z roku na rok są coraz lepsze.

Godne wynagrodzenie, atrakcyjny system premiowy, realna możliwość awansu w strukturze firmy, czy przejrzysta ścieżka kariery – właśnie takie zapewnienia zawiera większość z najnowszych ofert pracy w Lesznie. Podstawę zatrudnienia zwykle stanowi umowa o pracę, a umów cywilnoprawnych, takich, jak na przykład umowa zlecenie, zasadniczo nie spotyka się.

Warto dodać, że przedsiębiorcy w Lesznie starają się jak najbardziej przypodobać zarówno kandydatom, jak i obecnym pracownikom. Podstawowym narzędziem w tym zakresie są benefity pozapłacowe, ochoczo rozdawane w niemal każdym sektorze. Do najpopularniejszych należą: prywatna opieka medyczna, systemy kafeteryjne, kursy i szkolenia (zawodowe i językowe), paczki świąteczne czy dodatkowe dni wolne od pracy.

Wszyscy ci, którzy starają się o zdobycie stabilnego zatrudnienia na terenie Leszna, powinni pamiętać o tym, w jaki sposób zmienił się krajowy rynek pracy. Choć do głównych czynników decydujących o możliwości podjęcia współpracy nadal zaliczać będziemy doświadczenie, umiejętności praktyczne, wykształcenie czy uprawnienia, to wyjątkowo ważną kwestią są kompetencje miękkie pracowników, które każdorazowo będą weryfikowane podczas rozmów rekrutacyjnych. Do najważniejszych należą: umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu, komunikatywność, zaangażowanie w powierzone obowiązki, odporność na stres czy zdolność do logicznego myślenia.

Zawody deficytowe w Lesznie – gdzie szukać pracy?

Wśród leszczyńskich zawodów deficytowych, dość wyraźnie swoją dominację zaznacza branża budowlana. Zawody, w których łatwo będzie można zdobyć zatrudnienie, to przede wszystkim: brukarz, betoniarz, zbrojarz, dekarz, cieśla, spawacz, monter konstrukcji stalowych, operator maszyn i urządzeń, czy po prostu pracownik fizyczny. Dużą popularnością cieszą się ostatnio również zawody związane z sektorem produkcyjnym.

Niemalże tradycyjnie pracy nie brakuje także w zawodach związanych z sektorem transportowym i logistycznym. Do najpopularniejszych w tej materii należą takie profesje, jak: kierowca kat. C, kierowca autobusu, dostawca, kurier czy magazynier. Na zatrudnienie można liczyć także w gastronomii czy sektorze handlowo-usługowym.

Naturalnie, osoby posiadające wyższe wykształcenie, również mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w Lesznie. Do najważniejszych branż w tym zakresie należą: sektor finansowy, medyczny, edukacja, oraz branża IT (wraz z marketingiem). Zawodów nadwyżkowych w Lesznie zasadniczo nie notuje się wcale.

Najlepsze oferty pracy z Leszna – gdzie ich szukać?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, nie ulega żadnej wątpliwości, że bez względu na to jaka interesuje Cię praca, Leszno będzie w stanie spełnić wszystkie Twoje wymagania. Jednak gdzie najlepiej szukać atrakcyjnych ofert? Tradycyjne metody, takie jak powiatowy urząd pracy, agencja zatrudnienia tymczasowego, czy osobista wizyta w siedzibie docelowej firmy, nie spełniają już swojej roli zbyt dobrze.

Zdecydowanie najkorzystniejszą z możliwości prezentuje skorzystanie z jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie w takich miejscach najlepsze oferty pracy pojawiają się najprędzej, dając obu stronom możliwość wygodnego i szybkiego nawiązania wieloletniej współpracy.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock