TworzymyGłos Regionu

W meczu na szczycie lepsza Ostrovia

Pompax Tęcza Leszno 57:60 Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Niedziela, 17 listopada 2019 o 15:47, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:21, autor: 0

Pierwszej w tym sezonie porażki doznały koszykarki Pomapax Tęczy Leszno. Podopieczne Krzysztofa Zajca uległy Ostrovii Ostórw Wielkopolski 57:60.

Nasze zawodniczki dobrze weszły w mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziły bowiem 19:13. Nieco gorzej tęczowe poradziły sobie w drugim rozdaniu. Kilkuminutowy przestój spowodował, że to rywalki schodziły do szatni prowadząc w całym meczu 32:28.

W trzeciej kwarcie miejscowe w żadnym stopniu nie odstawały od rywalek z Ostrowa Wielkopolskiego i po 30 minutach rywalizacji miały realną szansę na zwycięstwo w całym spotkaniu. Przyjezdne swoją przewagę zwiększyły w czwartej odsłonie. Jednak w końcówce podopieczne Krzysztofa Zajca zmniejszyły dystans do rywalek do zaledwie dwóch "oczek". Na więcej leszczynianek tego dnia nie było jednak stać. Rywalki z Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężyły ostatecznie 60:57.

Mimo sobotniej przegranej to Pompax Tęcza przewodzi drugoligowej tabeli. Drugie ostrowianki oraz plasujący się na trzeciej lokacie Lider Swarzędz podobnie jak koszykarki z Leszna mają na swoim koncie cztery wygrane i tylko jedną porażkę.

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Hołtyn 19, Walentowska 14, Arczewska 9, Plucińska 7, Targosz, Brambor, Skrzypczak i Kuczyk po 2.

Pompax Tęcza Leszno 57:60 Ostrovia Ostrów Wlkp. (19:13, 9:19, 15:13, 14:15)