W ósemkę nie dali rady

GKS Tychy 92:82 Timeout Polonia 1912 Leszno

Niedziela, 01 grudnia 2019 o 15:39, aktualizacja Poniedziałek, 16 grudnia 2019 o 18:06, autor: 0

Po raz szósty w tym sezonie z parkietu pokonani schodzili koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół uległ na wyjeździe GKS-owi Tychy 82:92.

Już po pierwszej kwarcie gospodarze sobotniego starcia wypracowali sobie osiem punktów przewagi. Tę naszemu zespołowi udało się nieco zniwelować jeszcze przed przerwą, na którą obie ekipy schodziły przy stanie 44:39.

Po zmianie stron obie ekipy toczyły wyrównany pojedynek. Rzutami zza linii 6,75 popisywali się gospodarze, a dokładniej Marcin Woroniecki oraz Paweł Zmarlak. Po stronie przyjezdnych próbowali odpowiadać Nikodem Sirijatowicz oraz Szymon Milczyński, dzięki czemu przed ostatnią odsłoną spotkania wynik meczu był sprawą otwartą. Grającym w ósemkę leszczynianom sił zaczęło brakować w czwartej kwarcie. Biało-czerwoni do gry o zwycięstwo w całym spotkaniu na chwilę powrócili jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania po celnej trójce Kamila Chanasa. Pięć kolejnych punktów zdobyli jednak miejscowi powracając w ten sposób na bezpieczne, dziewięciopunktowe prowadzenie.

Ostatecznie naszemu zespołowi zabrakło już czasu oraz sił, aby ponownie zagrozić miejscowym, którzy w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli 92:82.

Dzięki sobotniej wygranej GKS zajmuje trzecią lokatę w ligowej układance. Timeout Polonia, która już za tydzień zagra na wyjeździe z liderem I ligi STK Czarnymi Słupsk plasuje się obecnie na siódmym miejscu.

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Szymon Milczyński 17, Kamil Chanas, Jakub Krawczyk i Hubert Pabian po 12, Stanferd Sanny i Nikodem Sirijatowicz po 10, Radosław Trubacz 9.

GKS Tychy 92:82 Timeout Polonia Leszno (24:16, 20:23, 20:22, 28:21)