W Trapezie lepszy Piast

GI Malepszy Futsal Leszno 0:3 Piast Gliwice

Wtorek, 17 grudnia 2019 o 16:26, aktualizacja Sobota, 08 lutego 2020 o 17:47, autor: 0

Po raz ostatni w mijającym roku przed własną publicznością zaprezentowali się futsaliści GI malepszy Futsal Leszno. Nasz zespół przegrał w hali Trapez z Piastem Gliwice 0:3.

Goście od samego początku stwarzali groźniejsze sytuacje i już w pierwszych minutach spotkania mogli objąć prowadzenie. Przyjezdnych zawodziła jednak skuteczność. Swoje okazje marnowali również leszczynianie. Po stronie miejscowych mylili się m. in. Kamil Kruszyński i Dawid Witek. Goście z Gliwic optyczną przewagę udokumentowali w 11 minucie. Michała Długosza pokonał German Romero Amaro, a goście objęli jednobramkowe prowadzenie, które utrzymali aż do przerwy.

Po zmianie stron swoich szans na remis szukali miejscowi. Niestety nasz zespół nie znalazł sposobu na sforsowanie defensywy Piasta. W samej końcówce trener Tomasz Trznadel zdecydował się na zwiększenie siły rażenia w ataku. Szkoleniowiec miejscowych wycofał bramkarza, przez co piątka biało-czerwonych próbowała znaleźć drogę do bramki Pawła Grzywy. Efekt takiej decyzji leszczyńskiego szkoleniowca okazał się jednak odwrotny od zamierzonego. Przyjezdni wykorzystali całą sytuację i dwukrotnie trafili do pustej bramki naszego zespołu. Dzięki temu Piast Gliwice zwyciężył w Lesznie 3:0.

11 min - German Romero Amaro
38 min - Dominik Solecki
40 min - Michał Grecz