TworzymyGłos Regionu

Właściwa pielęgnacja noworodka i niemowlęcia

Piątek, 08 kwietnia 2022 o 13:36, autor: 0 505
Właściwa pielęgnacja noworodka i niemowlęcia

Pojawienie się długo oczekiwanego dziecka, to wielkie szczęście dla rodziców i najbliższej rodziny. Z pewnością tą radość potęgowały wytrwałe przygotowania rodziny na nadejście tej magicznej chwili. Tym bardziej są to wspaniałe chwile, kiedy poród przebiegł bez komplikacji, a dziecko jest w pełni zdrowe.

W związku z urodzeniem się dziecka, świeżo upieczeni rodzice są zazwyczaj w pełni przygotowani do przyjęcia maluszka w przytulnym domu. Dziecko ma zwykle przygotowany swój pokój lub wydzielone miejsce ze swoim łóżeczkiem w pokoju z rodzicami.

Przygotowania na rzecz dziecka zwykle zajmują wiele czasu, sił i przede wszystkim nakładów finansowych. Niektóre różne potrzeby dziecka pojawiają się dopiero kiedy dziecko jest już na świecie, jednak wiele z nich można spokojnie realizować jeszcze przed porodem.

We wczesnym życiu dziecka najważniejsza jest bliskość, którą mogą mu zapewnić troskliwi rodzice, kiedy dziecko jest pobudzone, czy kiedy płacze. W tym czasie rodzice powinni być zawsze przy dziecku, upewniając je, że jest bezpieczne i kochane.

Rodzice zapewniają bliskość dziecku również w chwilach, kiedy przychodzi czas pielęgnacji i wprowadzane są tzw. codzienne rytuały rodzinne. Są to naprawdę szczególne chwile, ponieważ w tym czasie dziecko uczy się regularności i następujących po sobie czynności, a to sprawia, że maluch czuje się bezpiecznie. W związku z tym od urodzenia dziecko powinno uczyć się kiedy jest czas kąpieli w wygodnej wanience i szykowania do spania. Chociaż malutki noworodek nie rozróżnia jeszcze dnia od nocy, powinien już od swoich pierwszych dni poznawać rodzinne zwyczaje.

W takich codziennych i przyjemnych pielęgnacyjnych rytuałach, może pomóc wcześniej zorganizowana wyprawka dziecięca, w tym zakup odpowiedniej wanienki dla niemowlaka oraz kosmetyków dla noworodków. Wszystkie artykuły przeznaczone do pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, można znaleźć na stronie internetowej bardzo dobrze zaopatrzonego sklepu z artykułami dziecięcymi www.babyland.pl. Produkty te oraz inne artykuły dziecięce, można również nabyć w ich stacjonarnym sklepie w Zabrzu.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock