Wygrana na koniec rundy

MKS Real Astromal Leszno 29:24 UKS Olimp Grodków

Niedziela, 08 grudnia 2019 o 19:30, aktualizacja Niedziela, 29 grudnia 2019 o 11:53, autor: 0

Drugie w tym sezonie, ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni MKS Realu Astromalu Leszno. Nasi szczypiorniści w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu zasadniczego pokonali UKS Olimp Grodków 29:24.

Z zespołem z województwa Opolskiego leszczynianie po raz pierwszy mierzyli się w minioną środę. Przy okazji tamtej konfrontacji, która była pierwszą rundą eliminacyjną Pucharu Polski zdecydowanie lepsi okazali się szczypiorniści z Grodkowa. Olimp zwyciężył wówczas 31:26.

Dwa dni później obie ekipy spotkały się w Lesznie. Po 15 minutach gry leszczynianie prowadzili 9:7. Po pierwszej połowie Real Astromal nadal był o krok przed rywalami. Jednak podopieczni Macieja Wieruckiego prowadzili zaledwie jedną bramką.

Po zmianie stron miejscowi powiększyli swoją przewagę. Po dwóch minutach drugiej połowy nasz zespół prowadził 15:11. W dalszej fazie spotkania goście zdołali odrobić część strat, jednak na niespełna kwadrans przed końcem meczu leszczynianie ponownie powiększyli swoją przewagę. Tej przyjezdni nie zdołali już odrobić. Real Astromal wygrał ostatecznie 29:24 odnosząc w ten sposób drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Rogoziński, Raczkowiak i Jaśkowski po 6, Przekwas 4, Kuliński 2 oraz Frieske, Nowak, Napierkowski, Meissner i Buda po 1.

Real Astromal Leszno 29:24 UKS Olimp Grodków