Wygrana na koniec zgrupowania

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 13:58, aktualizacja Poniedziałek, 02 września 2019 o 18:12, autor: 0

Niespełna tygodniowe zgrupowanie zakończyli futsaliści GI Malepszy Futsal Leszno. W tym czasie nasz zespół sprawdził swoją formę na tle GSF-u Gliwice oraz węgierskiego FC Dunaújváros.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Gliwicach nasz zespół uległ tamtejszemu GSF-owi 1:5, a jedyna bramkę dla biało-czerwonych zdobył Kacper Konopacki.

Zdecydowanie lepiej leszczynianie zaprezentował się w konfrontacji z węgierskim FC Dunaújváros. Grający na najwyższym szczeblu tamtejszych rozgrywek gospodarze już po 11 minutach prowadzili 3:0 zdobywając bramki po błędach naszego zespołu. Za odrabianie strat przyjezdni zabrali się jeszcze przed przerwą. Po samobójczym trafieniu jednego z graczy z Dunaújváros oraz trafieniu Michała Bartnickiego ekipa z Leszna przegrywała zaledwie 2:3.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Piotr Pietruszko, a na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (4:3) biało-czerwoni wyszli po bramce Michała Bartnickiego. Radość gości nie trwała jednak długo. Kilka minut później piłkę do własnej bramki skierował Kacper Konopacki i na tablicy wyników ponownie widniał rezultat remisowy. W 31 minucie Konopacki w pełni odkupił swoje winy ustalając wynik meczu na 5:4 dla naszego zespołu.

Leszczynianie zmagania w krajowej elicie zainaugurują już 7 września. Tego dnia leszczynianie w hali Trapez podejmą Clearex Chorzów.

źródło: futsal.leszno.pl, fan page Klubu Sportowego Futsal Leszno na facebooku