Wystartowała Elitserien. Dobry występ Bartosza Smektały

Środa, 08 maja 2019 o 09:20, aktualizacja Środa, 15 maja 2019 o 16:13, autor: 0

We wtorek ruszyły ligowe rozgrywki szwedzkiej Elitserien. Na torze w Vastervik okazję do ścigania miała dwójka reprezentantów Fogo Unii Leszno.

Wtorkowe zawody zdecydowanie lepiej wspominał będzie Bartosz Smektała. Junior Fogo Unii Leszno startujący w barwach Vastervik Speedway wywalczył 10 punktów (2,3,w,3,2), a jego zespół pokonał Vetlandę Speedway 50:40. W barwach gości startował Brady Kurtz, który w dwóch startach nie zdobył punktów 0 (0,0,-,-).

W pozostałych spotkaniach Masarna Avesta przed własną publicznością uległa Indianernie Kumla 33:57. Piraterna Motala na własnym torze pokonała obrońcę mistrzowskiego tytułu Smedernę Skilstuna 48:42. W przerwanym po 13 biegach spotkaniu w Gislaved miejscowi Lejonen zwyciężyli Rospiggarnę Hallstavik 43:35.